Protumacite mi spermogram i recite da li mogu napraviti dete broj spermatozoida u 1 mililtru 17 miliona, procenat pokretljivih 22 posto, procenat normalne morfologije 18 posto, broj pokretljivih 3. 7 po mililru, broj funkcionalnih 1. 6 miliona po mililitru, index pokretljivosti 55, broj u celom uzorku sperme 44 miliona, broj pokretljivih u celom uzorku 9, 5 miliona, broj funkcionalnih u celom uzorku 4. 16 miliona ph 8, posle apstinencije od 3 dana. . . . Hvala

    Odgovoreno: 29. 11. 2012.
    • Poštovani,
      Smanjen je broj spermatozoida u 1 ml.
      smanjen je procenat pokretljivih.
      smanjen je procenat spermatozoida normalne gradje.
      uzrok ovakvog spermograma treba istraziti i potom pravilno leciti.