Poštovani, upravo je urađen spermogram mom suprugu i ovo su rezultati: volumen: 1. 7; likvefakcija nije završena; viskoznost 2; ph 7. 5; broj spermatozoida 21 deo pokretljivih spermatozoida 40; pokretljivi u smeru 30; pokretljiiv u mestu 10; nepokretljivih 60; stepen pokretljivosti 2; prisutnost aglutinacije do 0. 10; fruktoza pozitivna. U vidnom polju nađeno je 8-10 leukocita; 2-3 epitelne ćelije molim vas za mišljenje i savet. Veoma sam zabrinuta

    Odgovoreno: 20. 09. 2012.
    • Poštovana,
      Formu spermatozoida ne spominjete.
      nalaz leukocita govori za prisustvo infekcije.
      istu istrazite.
      ako su polno prenosive klice u pitanju onda se lecite oboje.
      odnosi su sa zastitom dok traje lecenje.