Suprug (33g) je pre par dana uradio spermogram i spermokulturu i rezultat je dosta loš, između ostalog broj spermatozoida je 10 miliona, broj nepokretnih je 50% , stepen pokretljivosti 2, leukociti 2-4, a na spermokulturi mu je pronađena enterococcus sp. U velikom broju. Da li je ta bakterija odgovorna za loš nalaz spermograma? Da li moram i ja da dajem bris, napominjem da sam pre 6 meseci imala sve uredne nalaze, znači da li se nužno prenosi odnosom ili zavisi od imuniteta organizma? I da li ima ta bakterija negativnih posledica po moguću trudnoću pošto pokušavam da ostanem trudna ili prvo mora ona da se izleči? Molim vas za što brži odgovor!!!

    Odgovoreno: 24. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Pronadjeni leukociti u spermogramu govore za prisutnu infekciju sto spermokultura i
      pokazuje/enterococcus sp. /.
      najverovatnije da je ta klica i uzrok loseg spermograma.
      da li je i vi imate zavisi od vaseg imunog sistema.
      neka suprug doradi i briseve uretre na hlamidiju i obe mikoplazme/mikoplazma hominis i ureaplazma
      urealithicum/. Ovo su polno prenosive klice. Lecenje bi islo posle ovih nalaza. Od ovih bi
      nalaza zavisilo i vase lecenje.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com ali se obavezno pozovite na datum i broj ovog odgovora.