Postovani, pre otprilike 7 nedelja sam zavrsio sa lecenjem kanala korena gornje leve sedmice. Zub me vise uopste ne boli, iako na malo jaci zagriz osecam da nekako malo zabolucka, ali ne osecam to kao sam bol vec vise kao blagu osetljivost. Da li je to normalno za zub kome je lecen kanal? Normalno jedem i nemam spontane bolove niti pulsirajuce bolove koje sam imao pre procesa lecenja, a nemam ni bol na toplo, odnosno hladno. Takodje me intresuje ukoliko je, ne daj boze, nekada potrebno ponovno lecenje istog zuba, ili je vadjenje zuba jedina opcija bez obzira na sve? Stvarno mi se ne vadi nijedan zub i zato sam i spreman da ih lecim koliko god treba samo da sto duze traju. Zahvaljujem unapred na odgovorima, pozdrav

    Odgovoreno: 10. 02. 2012.
    • Poštovani,
      Nakon lecenja kanala korena moguce je da se jos izvesno vreme javlja "cudan" neodredjen osecaj, koji nije bol i to je normalno. Potrebno je eventualno iskorigovati zagrizaj datog zuba i prekontrolisati punjenje kanala putem rtg-a. Sto se tice daljeg lecenja, ukoliko je kanal adekvatno punjen, ne bi trebalo ocekivati bilo kakve probleme sa zubom. Preporucuju godisnje kontrole jer je moguca pojava karijesa ispod plombe a posto nema zivca necete osetiti nikakav bol i docice na kraju do toga da ce se zub slomiti kada karijes uznapreduje. Odlicna vam je "politika" da cuvate zube dokle god mogu da se sacuvaju, nazalost mnogi ne shvataju vaznost toga.