Pozdrav. Interesuje me koliko treba inplatanata ugraditi u gornju bezubu velicu kako bi se izvrsila potpuna nadoknada zuba? Koliko treba vremena da prodje od vadjenja jednog zuba do ugradnje inplatanta na mjesto izvadjenog zuba? Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 19. 09. 2013.
    • Poštovani,
      Na pitanja u vezi implanata nije jednostavno odgovoriti jer postoji vise protokola lecenja, u zavisnosti od situacije u ustima. Za bezubu vilicu se postavlja izmedju 6-8 implanata, u zavosnosti od velicine vilice. Nekad se implant odmah ugradjuje nakon vadjenja zuba a nekad se ceka izvesno vreme. Potreban je pregled i potom se nacini plan lecenja. Pogledajte sajt www. Medikdent. Com i eventualno zakazite konsultaciju.