1. Trittico lek iskustva

    Pitanje broj: #1744

    Postovanje doktorka, iako nije uobičajen, sa obzirom da zivim u unutrašnjosti, ovo je jedini način da vam se obratim.

    Dugo sam koristio Prozac kao odgovor na depresiju I panični poremecaj. Taj lek mi je pomogao ali mi je smanjio potenciju, to jest želju za seksom.

    Obratio sam se doktoru I on mi je prepisao Trittico retard tablete koje su po njemu najbolje za pacijente sa tim problemom. Presrećan sto ce problem konacno biti resen, popio sam tabletu I legao da spavam. Medjutim sutradan razloga za srecu nije bilo. Muka, vrtoglavica drhtavica bili su neki od simptoma koji su me snasli ponovo sam otisao kod lekara I on mi je kazao da je to normalno stanje dok se organizam ne navikne, tj to je dokaz da lek "radi".

    Na moje pitanje koliko ce to stanje trajati,ljutito mi je odgovorio da mnogo ne zanovetam jer ce ponovo da me vrati na prozak. U sali mi je rekao da ne moze I jare I pare I ako hocu "Ono" Moram da se namucim I da tu vrtoglavicu treba da shvatim kao deo tog mučenistva .. popio sam I drugu tabletu ali stanje se nastavlja

    Da li znate koliko bi orijentaciono to stanje trajalo I da li je tritiko dobar lek (cak su mi preko foruma mnogi rekli da kod njih problema te vrste nije bilo, da je to odlican lek I da ja to malo umišljam ) prosto ne verujem da sam skrenuo.....

    Doduse imao sam probleme I sa Prozakom ali su bili mnogo laksi

    hvala

    Odgovoreno: 22. 11. 2007.
    • Prozak (kod nas Flunirin, Fluoxetin, Flunisan) kao i svi ostali lekovi iz grupe selektivnih serotonergickih reuptake inhibitora (SSRI) imaju kao nezeljeno dejstvo i neki oblik seksualne disfunkcije. To se ne javlja kod svih pacijenata, cesto zavisi i od leka ali i od kolicine leka koji se uzima. Ako je potrebno da i dalje uzimate lek i u istoj dozi, onda je potrebno ubaciti i neki dodatni lek koji blokira nezeljena dejstva.

      Za to sluze sledeci antidepresivi - Remerom ili Celixta (mirtazapin) i Trittico. Postoje jos neki kojih trenutno nema u nasoj zemlji. Mislim da su nezeljeni efekti koji su se javili nakon uzimanja Trittica zato sto ste ga uveli na pogresan nacin. Trittico se uvodi tako sto se prva tri dana izima samo jedna trecina tablete uvece, naredna tri dana dve trecine uvece a nakon sledeca tri dana podizete na celu tabletu! To je preporuka proizvodjaca i tada retko kad izazove nezeljene efekte osim kod preosetljivih osoba. Pored Trittica odlicne rezultate daje i mirtazapin (Remeron ili Celixta). Ako ni to ne pomaze a imate smetnje potencije, mogu se uzeti lekovi za potenciju poput Cialisa koji ce Vam resiti taj privremeni problem.
      Sve ove lekove mozete uzimati samo ako Vam ih psihijatar propise i odredi, obzirom da postoje stanja u kojima su oni kontraindikovani, odnosno ne smeju da se uzimaju.

Komentari na pitanje: #1744

    • Poštovani, Dobila sam trittico zbog anksioznosti i nesanice. Inače idem u teretanu i to mi malo smanjuje anksioznost ali ne potpuno. Zato mi je prepisan ovaj lijek. Mene zanima može li taj lijek loše utjecat na mišiće i smanjit napredak? Danas sam dosta osjećala mišiće od jučerašnjeg treninga. Kad sam popila taj lijek, više ništa ne osjećam. Sad ne znam je li to zato što taj lijek loše utječe na mišiće ili ih samo opusti u smislu da se bolje oporavi, šta je zapravo dobar učinak jer za rast mišića je potreban oporavak, pogotovo san kojeg mi je u zadnje vrijeme dosta falilo. Sad ne znam šta da mislim od tog dvije, zbunjena sam. Hvala na odgovoru.

    • Pijem eleceu 1/2 ujutro i 2/3 trttico navečer za spavanje. Međutim , ne mogu i dalje da zaspim dugo, a i kad zaspim budim se kroz tri do četiri sata. Smijem li piti još nešto za spavanje. Poslije trittcom imam lupanje i preskakanje srca i ponekad trga noge.

    • Poštovanje, ja sam jedan od eksperimenata što se lijekova tiče. U zadnjih 25 godina sam pio: Seroxsat i ne znam ti više koji lijek, zaboravio sam. Sada pijem samo Sertalin 50 mg i to ne pijem redovno, morate shvatiti da Vam nije ništa. Ja sam to shvatio i ne nosam lijekove po džepovima, niti imam strah da će mi šta biti, kada to shvatiš, gotovo je. Meni drugovi stalno pišu, dolaze i pričaju sa mnom o bolesti, i evo svako od njih je mnogo bolje. Nisam doktor ali sam sve prošao sa panikom, depresijom, strahom, nespavanjem itd. Tako da samo malo volje i to prođe.

    • Poštovani, uveden mi je Trittico 75 mg zbog nesanice na koju Alprazolam od 0,5 mg i Sanval 10 mg više ne djeluju, pijem ih zbog depresije i anksioznog poremećaja. Uveden je po točnoj proceduri no na 75 mg uz koji ne mogu zaspati ( moram popiti (Sanval i Xanax) budim se za 4 sata sa tahikardijom, povišenim RR, tremorom te moram opet popiti Xanax 0.5 i Sanval 5 mg od kojeg odspavam još jedva 2 sata. Taj tremor me prati cijeli dan. Da li Calixta ima iste nuspojave ? I u kojoj dozi mogu bez straha početi da se naspavam a nisam presedirana i što sa Xanaxom? Sad uzimam 2/3 tbl Tritica koji me podigao psihomotorno po danu ali previse Xanaxa da sublimiše nuspojave T.

    • Pozdrav doktorka, meni je terapija 7 godina bila Lorazepam 0.5+0.5+1, i Belbien 0+0+1, da bi mi bez ikakvih konsultacija oba leka izbačena odjednom a prepisana Remirta. Ja ne mogu da opišem pakao narednih 10 dana, nesanica, nemogućnost izgovaranja reči, problemi sa mokrenjem, seksualna disfunkcija.,itd. Užasno sam se osećao, i kad ugrabim malo sna, to budu noćne more i košmari. Požalio sam se na to i prepisan mi je Trittico od strane druge doktorke - trećina popodne i 2 trećine uveče, a gde se i ona začudila kako mi je naglo ukinuta prethodna terapija. Sa Tritticom se malo bolje osećam ali su tu i dalje nesanica, povremene vrtoglavice, slabost... Ja nikada nisam bio depresivan niti imao tu dijagnozu i uopšte mi nije jasno kako je sve ovo urađeno. Dok sam pio prvobitnu terapiju, osećao sam se dobro, spavao dobro, radio po ceo dan bez ikakvih problema. Razmišljam da izbacim Trittico i da se vratim na staru terapiju jer ne mogu više da podnesem da se ovako osećam, jer bavim se prilično rizičnim poslom gde moraš biti fokusiran 100% a pod uticajem ovih lekova to je nemoguće. Koji je Vas savet? Hvala.

    • Godinama pijem Trittico retardi u zadnje vreme u toku noći, kad idem u toalet noću, sva se tresem,i jedva potrefim toalet. Pijem ga već 15 godina, 1 ceo i jednu trećinu. Dobro spavam, jedino sad imam taj problem,d a li da promenim Trittico nekim drugim lekom za spavanje?

    • Wellbutrin kažu da može da pomogne kod anorgazmije. Trittico zaista izaziva vrtoglavice i uopšte neki čudan, neprijatan osećaj dok kod uspavljivanja uopšte ne pomaže. Podstiče erekciju ali prevelik cost/benefi u tom smislu. Lično iskustvo.

    • Pijem tritiko vec nekih pet nedelja i nikako da pocne da deluje. Sta je to u pitanju?

    • Pitanje za doktora, da li se može za spavanje koristiti belbien i tritico?

    • Dragan Tomasevic 28. 03. 2023.

      Molim vas recite mi, pošto su se simpomi povukli, da li ukidanje Tritico 150 mora da se odvija pod nadzorom psihijatra? Hvala puno

    • Da li Trittico stvara naviku i moze li se posle 3 meseca piti samo po potrebi? Hvala.

    • pijem 1/3 tritiko i rivoltril od 2 miligrama jer nisam mogla spavati posle gubitka sinakoji me je tesko pogodio , dali sam ja psihicki bolesnik

    • Da li Tritiko može da se postepeno prekine uzimati? Pošto poslije dužeg vremena počelo mi je smetati, imam mučnine. Ako može neko da mi odgovori.

    • Meni je tritiko (trazodon) pomogao da stabilizujem raspolozenje i san. Uzimao sam ga uvece da bih lakse zaspao, a i bolje sam se osecao narednog dana. Calixta tablete (mirtazapin) su prilicno jace, od njih spava znatno duze. Neko moze biti rezistentan na takav lek, dok se alergijske reakcije na tritiko mogu vremenom povuci. Mislim da svaki antidepresiv na neki nacin ipak moze da smanji potenciju. U svakom slucaju lek koji ne odgovara, ne treba uzimati.

    • Trittico mi je zaista pomagao kod potencije ali sam ga eliminisao zato što je upravo izazivao depresivno stanje tokom celog dana. . Čak i posle vrlo uspešnog odnosa (a sa njim je uvek bio zaista uspešan za oba partnera) osećao sam se nekako prazno. Meni je i danas to neobjašnjivo ali je bilo tako.

    • Pijem Trittico 4 Dana 1/3 pre spavanja ,inace Sam u periodu kad neznam dal su mi hormoni podivljati Ili ulazim u klimaks.Uglavnom Ovih 4 danase malo osecam uznemireno,nesanica ,odsutnost kad da ocekujemo da to prodje Ako je samo reakcija na lek dok se organizam ne navikne

    • Drugari, počeo sam da pijem Tritiko zbog jutarnje nervoze i osetio sam možda čak i prvog jutra da su mi jutarnje teskobe znatno smanjene. Elem, imao sam jako izraženu nervozu i strepnju svakog jutra poslednjih sigurno šest meseci. Negativne misli su kuljale po mojoj glavi trista na sat. Svako jutro sam imao osećaj kao da umirem koliko je to stanje bilo loše... Ali sada je sve to pa skoro nestalo. Odnosno, poprilično je ublaženo. Nije da sam euforičan i pun elana, ali mogu barem normalno da se probudim. Meni ovaj lek paše! 👍

    • Pozdrav da li moze da se odvikne od tritika ne mogu da spavam bez njega i da li utice na hormon srece, i sex-a

    • Trittico meni odlicno deluje i ujutru kad se probudim deluje jos uvek umirujuce. Jedino sto ako ostanes bez njega jednu noc kukala ti majka.

    • Poštovani, Dugo godina pijem seroxat i ksslol tipa 15 god,vise ne deluju ,a i kako bi posle toliko god,de mi uvodi trittico uveče trecinu tj pola trecine..da bi vrv skidala posle seroxat,da li je to ok terapija,Goce biti efekta? Unapred hvala

    • Postovani, procitao sam da pomenuti Trittico moze da ima nezeljena antimuskarinska i kardiovaskularna neželjena dejstva, mozete li nam malo pojasniti ovo, nisam uspeo da nađem šta znači antimuskarinska a i kardiovaskularna su sirok pojam, Hvala

    • Popila sam prvu cijelu tabletu Trittico, po nalogu doktora. Već sam pospana. Inače uz to još pijem Zoloft ujutro i Misar 0. 5 sr ujutro i navečer. Da li još neko koristi takvu terapiju?

    • Biljana Nisavic 15. 01. 2014.

      Pocela sam da pijen trittico retard, 1/3 uvece, izjutra su mi oci crvene, imam neku cudnu glavobolju, a oci su mi kao uplakane, , , interesuje me da li se moze depresija skroz izlijeciti, ili je to ipak samo zalecivanje. . .

    • katarina petrovic 20. 06. 2012.

      Postovani, imam problem kod uzimanja lekaromeron, prvih dva dana sam spavala i ustala posle 6h, i tako dva dana. . . Nakon toga kosmarni snovi i od tada ne spavam uopšte ne deluje na mene. . . . Ujutro ustajem sa pritiskom u grudima i zujanjem u usima. . . . Molim za savet. . . . Inace sam jako nervoznai imam problema sa napetosću. . . Da li i ne depresivne osobe mogu upotrebljavati romeron za nesanicu?