Pre oko 4 meseca,posle male rasprave sa roditeljima(to je jedinino sto me tog dana malo iziritiralo,al nije bilo nista posebno)zatim, (posto se uspavam kasno) ,oko 4 ujutru dok sam citao knjigu- Sveto Pismo,  osetio sam neku nelagodnost u grudima,nepoznatu ,a u glavi registrovao mozak, i mislio bezuspesno o tome...i osetio nadolazak neceg ,shto nisam znao sta je,pokusavao sam da premostim taj osecaj al je bio sve jaci, lego sam ,ugasio muziku i svetlo,al nikako nije prolazilo,poceo sam da se znojim ,verovatno od straha...ustao prosetao do kuhinje popio vodu i nista, i na kraju sam morao sestru da probudim i da joj kazem, ona me saslusala i tu sam poceo pred njom da drhtim nekontrolisano ali opet svesno, sve sam znao sta mi se desava ,i smirivao sam se tu nekako,sestra mi je isto pomogla i popio jedan ksalol,posle odredjenog vremena drhtavica je prosla-bilo je to novo iskustvo a i dozivljaj za mene, i zato je verujem izgledalo meni tako strasno...  Otiso sam do nekog psiho doktora,mislim da je bio psihijatar, i nabrzinu me saslusao(bas ofrlje) i dao mi neki lek ,neznam kako se zove, jer ga posle nekoliko tableta nisam ni pio jer sam osecao jak pritisak u glavi, verujem da je to bilo od leka jer je pisalo da moze to izazvati.On mi je odmah rekao da je to od posledice nervoze i da je cesta pojava. ja se zacudio.  Posle toga sam otisao kod jedne zene u domu zdravlja ona je cini mi se neuropsihijatar i ako je probila normu za taj dan sa pacijentima ,primila me je i saslusala u kratkim crtama...Pio sam ksalol desetak, petnastak dana, i sve ok bilo posle toga.  Al pre neki dan sam opet (posle 4 meseca) osetio napetost onu i nelagodnost u grudima(al ne kao prvi put), i malo znojanje po licu, opet je bilo oko 4 ujutru i chitao sam neku knjigu od Lujze Hej...  Ostavio sam knjigu i ustao polako smireno i uzo molitvenik da ischitam odredjene molitve i to su ujedno bile i molitve pred spavanje...  Smirio sam se malo od tog osecaja i lego u krevet i tu se malo opustao uz disanje, i proslo je ok. bez ikakve drhtavice i drugih simptoma..  Da napomenem da sam pre dve godine bio "nesto" depresivan i da sam pio ksalol i flunirin ,oko 3 meseca sam to pio, al nisam predavao toliki znacaj tome jer sam se vec na pocetku terapije dobro osecao... Doktorka kod koje sam sad pre par meseci bio mi je dala ksalol pitavsi me da li mi on odgovara s obzirom da sam ga ranije pio i po tome mi je ona tog puta ksalol prepisala, iako ja taj ksalol cini mi se ne osecam uopste, al mozda je delovao podsvesno al sam ga pio redovno tih 15 dana, po pola cinimi se , i ona mi je rekla isto kao i onaj doktor (koji me nije bas saslusao) da je ta drhtavica posledica nerviranja i nerava i odprilike kao da je to normalno...Meni to bilo chudno, i ako se ja posebno nesto ne nerviram. Ja sam vam ovo malo vise opisao chisto da vam dam bolji uvid u situaciju. Naravno od ovih doktora nista posebno nemozes da se dobije pogotovo ne kvalitetan razgovor - to koliko sam saznao samo privatni doktori rade. i ako pitas sta i kako...samo ti daju lekove i pij...mislim da to nije resenje,mozda samo privremeno. Zanima me vase misljenje i sugestija? Sta bi moglo biti ovo sto mi se javlja, iako nije alarmantno chini mi se mozda jeste, bolje na vreme da se razmotri. Kome da se javim i sta bi mi preporucili? Inace ja imam 22 god, studiram(ne ide nesto posebno,al lagono sta da se radi), situiran sam od mame i tate:), nemam nekih poteskoca sem svakodnevnih i opste poznatih smicalica koje svako ima. Uvek sam lepo raspolozen u drustvu a i kod kuce,povremeno se smorim kad sam duze u stanu i cesto ne drzi me mesto, al opet to je u normalnim granicama),imam devojku i ona kaze da strasno pozitivno utichem na nju, ...i tako Molim Vas uvazena doktorko da mi odgovorite na ovo pismo sto adekvatnije i bicu Vam veoma zahvalan

    Odgovoreno: 05. 09. 2007.
    • .

      Vidim da ste se maksimalno potrudili da date opis onoga sto ste tada osetili, ali mi to na zalost nije dovoljno jer su mi potrebni odgovori na mnoga dodatna pitanja da bih mogla da Vam dam adekvatan odgovor o cemu se kod Vas radi. Takodje, potrebno je kao i uvek kada se po prvi put jave psihicke tegobe, uraditi dodatna ispitivanja u sklopu diferencijalno dijagnostickog postupka. Moj savet Vam je da se odlucite za jednog lekara i da Vas on kompletno obradi te utvrdi da li se kod Vas radi o bolesti ili ne. Ako je u pitanju bolest - koji je poremecaj prisutan. Za adekvatnu psihijatrijsku procenu, kao sto veoma cesto isticem u svojim odgovorima, nije dovoljan samo opis, vec kompletan pregled i razgovor sa psihijatrom.