1. Film tablete

    Pitanje broj: #13117

    Šta znači FILM tableta?

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Film tablete su poseban farmaceutski oblik lekova koji je predviđen za one lekove koji mogu da oštete sluzokožu digestivnog trakta. To je praktično neka vrsta filma koja sa spoljašnje strane oblaže već napravljenu tabletu, pa se aktivna supstancija iz nje oslobađa nešto kasnije, te na taj način se štiti sluzokoža želuca od štetnih i nadražajnih efekata supstancija u tim tabletama.

Komentari na pitanje: #13117

    • Fedor Petrovic 10. 02. 2016.

      Poštovani, pijem Diazepam 2 x 5 mg dnevno. Sada treba da smanjim dozu. I lekar i apotekar su mi rekli da ih mogu seći iako nemaju crtu - film tablete. Da li je ovo tačno?