Poštovani.Imam 31 god.pre tri god.sam se ugojila 24kg.Sa tim kilama se borim raznoraznim dijetama-ali mi nikako ne ide.Tačnije,ne mogu izdržati te dijete,jer mi je apetit ogroman.Od te kilaže mi se povećao pritisak i opšte stanje mog organizma nije u redu.Ne kažem da bolujem od bilo koje bolesti,ali se ne osećam dobro.Sve me to guši,troma sam,malaksala,nemam volje za ništa,stalno mi se spava itd.Upala sam u vrtlog teške depresije.Ne mogu se pogledati u ogledalo,nigde mi se ne ide,sve oko sebe teram itd.najgore od svega je to što sam i sam svesna da sam zbog svega toga zaglavila u poštenu depresiju.PITANJE-Moja tetka,je zbog slične situacije od lekara dobila da pije lek SEROXAT.To joj je prepisao da bi se malo smirila,a uz to je od tog leka izgubila apetit.Pila je samo pola tbl.svako jutro i postigla je tačno šta je htela.Lek ju je smirio a zbog gubitka apetita spale i kile.Više ne pije ništa i jako dobro se oseća.Sretna i puna samopouzdanja.Interesuje me da li bih i ja smela piti isto tako po pola tbl. tog leka-jer bi i meni trebalo nešto proptiv depresije a i gubitka apetita.Inačer sam čula da dostza njih uz dijete uzimaju i nešto za smirenje.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 02. 07. 2008.
    • seroksat ili paroksetin je antidepresiv. on kao nezeljeno dejstvo moze da izazove gubitak apetita, ali i povecanje kod nekih ljudi. ne zaboravite da gojaznost moze biti vazan simptom depresije. o upotrebi leka mora odluciti psihijatar. mora se utvrditi depresija pre svega. lek se nikako ne sme koristiti za mrsavljenje, nema strucnih opravdanja.