Postovani,zanima me da li smem da uzimam propranolol na svoju ruku? Posto se bavim poslom koji zahteva stalno izlaganje stresu,zanima me da li ce mi propranolol pomoci da smanjim napetost i odrzim ,,hladnu glavu"...Koliko i da li on steti organizmu ukoliko se uzima samo u stresnim situacijama po 1\4 tablete? Hteo sam da probam sa OBZIDANOM ali ga nema na nasem trzistu a u inostranstvu je jako skup.ukoliko postoji bolje resenje ,zamolio bih Vas da mi napisete ,jer mi je trenutno neophodno.Vas odgovor bi mi puno znacio...hvala unapred!

    Odgovoreno: 01. 06. 2008.
    • naravno da ne smete da uzimate propranolol na svoju ruku, najmanje sto treba uraditi pre upotrebe beta blokatora, pa i propranolola, je EKG. Propranolol nije sedativ, a vama koliko mogu da primetim treba sedativ.  Mozda bi ste mogli da prbate sa bromazepamom 1.5mg ujutru i 1.5 mg uvece, ai imajte na umu da ovi lekovi izazivaju zavisnost.

Komentari na pitanje: #6058

    • Ako možete da mi kažete u kojim slučajevima se daje beta blokator jer ja sam ga pila pre osam godina po preporuci interniste jedno vreme i onda prestala da ga pijem na svoju ruku kad mi je bilo dobro, pa opet pocinjala, ukidala itd. Sad mi je dr dala neke psihijatrijske lekove ali i pored bromazepama i ostalih lekova koje sam dobila se meni ruke i dalje tresu pa je moje pitanje da li treba opet da počnem da ga pijem? Unapred zahvalna i svako dobro!

    • Hteo bih da vas pitam u vezi leka. Pre nekoliko dana poceo sam da uzimam propranolol na svoju ruku inace mi je puls 110 i veoma sam napet i nervozan po koji put postavljam sam sebi pitanje"da sam lud" a na nekim forumima sam procitao da je to jedan od siptoma anksioznosti takodje sam procitao upustvo za propranolol da se lek koristi kod raznih anksioznih stanja-sta mislite vi o leku?