Poštovani doktore,
    imam 52 godine, nisam gojazna. Niže prenosim izveštaj lekara od 12.01.2009 pulmo: normalan disajni šum, bez propratnih šušnjeva. Cor: akcijam ritmična, tonovi jasni, šum ne čujem. Ta/mmhg 120/80 ekg: sinus ritam, frekv. 817 min, lahb, apl. T u di, avl, inkompl. Blok desne grane. Glik-5, 21mmol-l, hol-6, 75, hdl-1, 68, ldl-4, 43, tg-1, 41, uk bilir. 25, 2, dir. Bil 3 se 26 ostalo b. O. Dijagnoza: chemicaemia abnormalis alia r79 extraszstole supraventricularis i491 disordines metabolismi lipoprteiniet lipidaemiae alii e 78 terapija: propranolol a 40 mg tbl 1/4, bromazepam al, 5mg tbl pp promenom načina ishrane holesterol ukupni hol-4, 99sam dovela u normali, hdl i ldl, iako je lekar tražio, u domu zdravlja Vračar mi nisu uradili. Da li uraditi hdl i ldl? Da li možete umesto propranolola da mi preporučite neki prirodni preparat s obzirom da imam osteoporozu i pijem ideos tablete (ne znam da li ima neke veze propranolol i kalcijum, jer kalcijum moram kontrolisati). Molim objašnjenje dijagnoze. Emulgator e122 koji sadrži navedeni lek pronašla sam na internetu da je "sumnjiv" ja sam ukoliko je moguće pobornik prirodnog načina lečenja.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 10. 04. 2009.
    • Moram da priznam da ne razumem najbolje ni sada Vaše pitanje. Naveli ste mnogo podataka od kojih je dosta njih netačno, verovatno ste pogrešno prepisali. Osim psihosomatskog sindroma ja ne vidim nikakvo drugo ozbiljno oštećenje zdravlja. Ne postoji prirodna zamena za propranolol. To je sintetski lek i nema analoga u prirodi. Što se tiče emulgatora preterana je briga.