Poštovani,
    zbog upale jajnika ginekolog mi je prepisao Domicin antibiotik 5dana, ja sam pročitala u upustvu da on pojačava dejstvo antikoagulantnih lekova, ja od terapije pijem Farin. Počela sam da pijem Domicin, jutros sam uradila INR, bio je dobar, sutra je 5 dan, mene zanima ako on povećava dejstvo zašto sam imala normalan INR? Čak nisam ni imala neželjena dejstva od Domicina, u smislu, muka, povraćanje, bolove u stomaku, a tamo je pisalo da se to dešava.
    Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 26. 01. 2009.
    • Bitno je da je vama dobro! Verovatno ste mislili na Dovicin. To je dobro izabrana terapija za upalu jajnika. Mislim da treba da traje 7 do 10 dana. Najmanje sedam. Sto se tice interakcije sa Farinom to je potencijalna interakcija i treba se cuvati zajednicke primene. Ne znaci da ce se uvek desiti. Zato se i kontrolise INR pa ukoliko bude visok smanjuje se doza antikoagulantnog leka.