Možete mi reći šta je gsh i lucidin, koja su njihova dejstva, kako djeluju na organizam kada se ubace u piće i čemu služe?
    Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 11. 01. 2009.
    • Pitanje je nedovoljno precizno. Pretpostavljam da ste pod GSH mislili na glutation. Za njega cesto kazu da je materija koja najbolje stiti celije ljudskog organizma. To je antioksidans, supstancija koja detoksikuje i pojacavac imunog odgovora. Imajuci sve ovo u vidu naglo je porasli interesovanje za klinickim ispitivanjima i stvarnoj delotvornosti glutationa, tako da ostaje u buducnosti da se vidi da li je sve ovo istina. Lucidin je neka vrsta hemijske supstancije koje ima u nekim biljkama. Ono sto je sigurno je da je kancirogen i mutagen. Neki radovi ukazuju da je moguce da menja imuni odgovor pa ga neke laboratorije intenzivno ispituju. Za sada je vrlo malo podataka o nemu.