Poštovani doktore,
    po savetu Vašeg kolege Nikole Vukašinovića zbog tegoba koje uzrokuje bolest kičme pijem po potrebi, znači jednom ili dvaput nedeljno, zavisi od inteziteta tegoba sirdulad 2mg i rantudil forte, Interesuje me da li pored tih lekova mogu da upotrebljavam konkretno Vitalisove Yin antistres biljne kapsule protiv stresa i nervoze, lupanja srca i uznemirenosti, preznojavanja koja se javljaju s vremena na vreme, a rečeno mi je da je to prouzrokovalo višemesečno lečenja kičme i nemogućnost za obavljanje svakodnevnih aktivnosti. Prepisan mi je bromazepam pp od 1,5 mg, ali ja bi pokušala sa biljnim preparatom.
    Hvala!

    Odgovoreno: 06. 01. 2009.
    • Ja zaista ne mogu da znam šta taj preparat može da sadrži. Bavim se isključivo zvaničnom medicinom, tako da ćete ostati uskraćeni za odgovor. Imam, medjutim, jedan savet. Budite obazrivi sa, takozvanim, biljnim preparatima. to što su biljni ne znači da su automatski manje štetni. Mnogi od njih sadrže supstancije za koje ne znamo kako deluju i nisu dovoljno ispitani. Dešava se da izazivaju teže simptome nego zvanični lekovi, dobro ispitani i sa definisanim dejstvima. Mislim takodje da treba da koristite bromazepam, kako Vam je lekar propisao. Ne samo da ovaj lek deluje kao sedativ, on i opušta skeletne mišiće pa deluje kao miorelaksans što pomaže da se smanje i bolovi.
      Srećna Nova godina.