Poštovanje,
    Svako veče već godinu dana pijem ksalol 0.5mg zbog nervoze koja utiče na to da ne mogu uveče da zaspim. Lekove sam uzimala bez preporuke doktora.
    Zanima me koliko je ksalol opasan i da li izaziva psiho-fizičku zavisnost? I dalje ga koristim, jer bez njega ne mogu da zaspim. Pokušala sam sa kapima valerijane, ali su mi slabe.
    Molim Vas, kažite mi kako da rešim problem.

    Odgovoreno: 03. 12. 2008.
    • Ksalol izaziva zavisnost posle duge primene. Mnogo vise psihicku, ali i fizicku. Problem se resava tako sto se lek postepeno ukida a pacijent podvrgava psihoterapiji i resenju problema koji su doveli do neuroze a samim tim i do nesanice.

Komentari na pitanje: #16291

    • Bromazepami, lorazepami nisu mi pomagali, pa mi je dr prepisala Ksalol u kombinaciji sa Belbien tabletama. Pomagali su neko vreme ali se probudim jako rano iako kasno legnem, pa mi sada ni to ne pomaže. Šta dalje raditi, dali su mi šifru f41, inače operisana sam od karcinoma jajnika gde su mi sve izvadili sa ginekoloske strane kao i trbušnu maramicu, slepo crevo, čistili bubrege kičmu i posle 6 ciklusa kemio terapije osećam se odvratno. Živim u strahu od skenera, ne mogu razmišljati pozitivnoS. Srećno ljudi od srca vam želim.

    • Uzimam godinu i više prepisanu dozu psihijatra protiv napada panike i aneksioznosti gde ne mogu disati zbog toga, uglavnom doza trenutna je 0,5 ujutru 0,5 oko 12 0.5 popodne i 1 mg uveče. Međutim, zbog gubitka dejstva prepisan mi je i Sanval uveče 0.5 i elicea ujutru 1. Osećam se nikad gore psihički i ne znam kako da čak i smanjim dozu, a kamo li ukinem. Može li bilo kakva pomoć, savet. Unapred hvala.

    • Doza od 0,25 do 0,50 mg Xanaxa mi je propisana na duže. Imam anksiozno-depresivni poremećaj. Pomaže mi za sada. Pijem ga već 5 meseci. Doktorka mi je rekla da mogu da ostanem na njoj ceo život ako mi odgovara. Nema šta da škodi.Ako bih odlučila da se odreknem lekova, to ne može  bez njenog nadzora. Molim Vas da mi date savet. Šta uraditi da prevaziđem napade panike?

    • Ja ga popijem, ponekad tesko zaspim od njega, ali kad zaspim tesko se probudim. Cini me taj lek agresivnom, cudnom, nervoznom.

    • drugarica i ja uzimamo po tablu ksalola svaki dan kad nemamo uhvati nas kriza i povecana ankcioznost.Mesamo cesto sa alkoholom ne svesno kako da se odviknemo?

    • Poštovani, po preporuci lekara uzimam xanax već 6 dana pred spavanje. Otkad sam krenuo da ga uzimam, mnogo duže spavam, nekada i do podne, ceo dan sam pospan, pa me zanima da li je to normalno?

    • Poštovani, ne znam kako da dođem do osobe koja je odgovorila na ovu temu gde spominje čajeve koje je uzela od neke bake na Jahorini. Ne postoji opcija da se baš na određeni odgovor doda nešto. Ako pročita ovo nema mi se javi blokbb@hotmail.com Hvala

    • Узела сам ксалол јер ми је тешко да спавам а преуморна сам данима у назад, већ три или четири дана пре спавања попијем један од 1мг, не знам да ли је до мене и неиспаваности и премора све до узимања ксалола али преко дана осећам поспаност и тешко ми је да се разбудим чим устанем, та поспаност преко дана није ништа ново али зато теже разбуђивање јесте, интересује ме треба ли то да можда утиче на такав сличан начин или требам можда да будем одморнија преко дана, успем да преспавам ноћ у комаду без буђења на сат/два времена што ме је мучило скоро 2 године, све и свашта сам читала и желим да чујем и мишљења других стручнијих и интересује ме да ли ће се осетити неко побољшање и за који временски период

    • Kssalol dali je dobar protiv kontro narkomanije to jest protiv krize ako moze sti ranije odg hvala puno ivan

    • Interesantna su razmišljanja i komentari u vezi ksalola i Xanaxa. Vrlo kratko, možete uzimati godinama jedan ili drugi lek u najmanjim dozama, znači 0,5 xanax ili 1 mg ksalol, najbolje posle 16 h ..i ne mora svaki dan.. Uz lek obavezno raditi na sebi razvijati hobije,učiti yogu, hraniti se zdravo, raditi ono što volite i ceo život možete ostati na samo 1 tabl dnevno bez ikakvih nus efekata. Ne smete se osloniti samo na lek, jer on ne može sam da reši vaše probleme, on je samo nekakav oslonac, da bi lakše mogli raditi na sebi, na promenu načina života,svaki problem je rešiv , tražite konstruktivno rešenje problema, uz životna načela zahvalnost, poniznost i ljubaznost uz trud i istinsku želju da Vam bude bolje. I biće bolje.

    • Dragi moji,dugo sam razmišljala .dal uopšte da se oglašavam,pošto ću verovatno biti osudjena sa vaše strane ali…zelja da možda neko proba i da se nekome pomogne,pošto znam koja je to muka,je jača!!Prvo da napomenem da nisam ni kap alkohola ,a ni drogu u zivotu koristila,sportista i zdrava kao dren.Usled teškog razvoda ,maltretiranja u braku i niza drugih problema dobijam teski oblik panike i deoresije.Punih 6 godinama na xsanaxu,xanoru,bensedinima…Do 20 panika dnevno,milion doktora i psihijatara i nista!!!Dok jednog momenta igrim slučaja turistički nisam završila na Jahorini tj. na Palama i završila u domu zdravlja kod tada već dobro starije doktorke opste prakse.Žena koja mi jasno i glasno kaze:Lutko do jedne granice ide medicina,a posle toga naše stare bake.Idite do neke dobre stare bake da vam salije stravu!!!!Mozete zamislite mog šoka i moje muke i neverice.Medjutim u takvim momentima se covek hvata za svaku slamku spasa.Rezultat:Našla baku,salila mi stravu i u zivotu svom(od tad proslo 19 godina)nikad vise ni tablete ni panike!!! Meni je posle toliko godina pomoglo,mozda ce i nekome od vas.Sretno ljudi!!!

    • Izgubila sam dečka s kojim sa bila u dugoj vezi u saobraćajnoj nesreći. Takav šok i bol nisam doživela u životu. Prve nedelje sam pila 1mg sada pijem 0.5... da bih mogla da odspavam i sutra radim i funkcioniše. Za takvu vrstu tuge i depresije, da li je bolji neki drugi lek jer čitajući komentare, kao da će ksalol da pogorša već načeto psihičko stanje?

    • Od pre dvadesetak dana pojavila mi se nesanica u početku na 4-5 dana sada češće nekad natreće nekad na drugu noć. Kad legne odspavam sat do sat ipo pa ne spavam do 4i spavam opet jedan sat i to je moje spavanje. A svako veče popijem tabletu za pritisak i bromazepam od 3mg. Kome da se obratim i šta da pijem da bih nalo duže spavala. Hvala

    • Interesuje me šema skidanja sa ksalola? Pijem al nista ne pomaze, mucninu i vrtoglavicu imam mesec dana. Pijem 6 pi 1 mg

    • Interesuje me šema skidanja sa ksalola?pijem al nista ne pomaze,mucninu I vrtoglavicu imam mesec dana.Pijem 6 pi 1 mg

    • Postovanje svima. Imam pitanje, dobio sam Ksalol tablete da pijem od 0.25mg. Jednu tabletu podelim 1/2 pijem ujutru, a 2/2 uvece, znaci ukupno 1 tableta dnevno od 0.25mg. Mogu li da se navucem na Ksalol od tolike doze? Moze li mi stetiti? Molim za neki odgovor, hvala najlepse!

    • auu ljudi 31 oktobar skoro 12 uvece ja ovde... ista muka stim sto imam ankcioznost a ne znam zasto... ne znam dal sam lud vise... sta se ovo sve desava... znam samo da ce BITI BOLJE! Ako neko zeli radio sam za jednu firmu iz kaliforniije da pomognemo jedni drugima, ovaj CBD po meni jedino prirodno da pocnemo da nas sto vise ima da to krene i kod nas. Lepo odes u radnju uzmes bocicu kap dve ispod jezika i cao. Amerika cveta, farmeri sve... Mozemo samo da prepisemo od njih i da se pomazemo. 30 godina pre par dana a vec sam slomljen, ne znam sta vise..... SAMO HRABRO LJUDI, sve ce biti kako treba!

    • Izuzetno stvara zavisnost. Ksalol se pije kratak period. Sestra je pila oko 3 godine i teskom mukom uz pracenje psihijatra se odvikla laganim smanjivanjem doza u kombinaciji sa drugim lekovima. Bilo je dana kad samo na pomisao da je zaboravila da popije ksalol dobija takav napad panike, telo se trese kao narkomanska kriza. Zato sto dalje od ksalola

    • Ja pijem po kutiju ili dve na dan,stvara veliku zavisnost,siroko zaobilazenje,mnogo brzo stvara veliku ovisnost….

    • 27g pijem xalol 4×1mg. za razliku od ostalih ,ustajem svez,odmoran.nisam osmislio dan ,ali vi ste mladji.svo vreme dok ste zauzeti manuelno ,necete imati potrebu za lekom.bolji je xanax,ma sta rekli:placebo,ali dok je bio dostupan(belgija ) paritet je bio xanax 0,5=xalol 1mg. vidim da ljudi piju 10g 3 ×0,5mg.ne ohrabrujem ,morate povecati dozu ,na kratko ,jer je organizam postao rezistentan.nemojte piti nesrazmerne doze:o,5mg ujutro i 1,5 mg uvece. .nemojte piti lek po potrebi,jer mu treba mnogo vremena.optimalna doza je 3 puta 0,5mg.ta doza ce vegetativne smetnje drzati pod kontrolom.jedini lek je aktivnost,ne tv,knjiga ,komp.ljudi i nesto pravite,okupirajte se,i ne osluskujte organizam

    • Bezite od ksalola koliko god je to moguce. Ima dosta drugih alternativa. Svaki pravi psihijatar ce vam priznati da ksalole ne treba davati ni zivotinjama. A vecina su oni koji olako to prepisuju jer tako postizu najbrze rezultate i najmanje se muce s pacijentima, i ako su svesni da im tako nanose jos vece zlo. Na preporuku psihijatra, kojeg inace bije los glas, sam poceo da uzimam terapiju. Naravno da on nije kriv zbog moje nepromisljenosti jer sam nakon 10ak dana samoinicijativno povecao dozu duplo pa sam pio 6mg dnevno. Krivim ga samo zbog toga sto uopste prepisuje legalni heroin pacijentima. Nakon 2 meseca sam otiso kod pravog psihijatra sa jos vecim problemima i jos vecom anksioznoscu. Mogu slobodno da kazem da mi je to jedan od najgorih perioda u zivotu. Simptomi kao sto su anksioznost, misli o samoubistvu, strah dok hodam ulicom (izizvani nedostajanjem voljene zene koja je napustila brak nakon 5 godina) su postali 3x jaci. Radom sa dobrim psihijatrom uspeo sam da se otarasim ksalola i alkohola i opet krenem da zivim. Dakle ne ulazim u pricu o tome kako ih treba piti, vec ih zaobilaziti u sirokom luku, koliko je to moguce kao i da treba zaobilaziti sve psihijatre koji ih olako prepisuju, pa makar to bile i minimalne doze.

    • Pozz. Imam problem stezeme sa leve stranje i probadame, bockame. U grudi. Uredu je ekg, doktor mi dao ksalol. Neznam sta moze da bude malo sam nervozan. Mozda zbog toga.

    • Ljudi, bježite od Ksalola (Xanaxa) kao od đavola. Uzimao sam Ksalol od 1mg dugo vremena i imao osjećaj da sam zreo za ludnicu. Ako se pitate kako se skinuti? Naravno smanjivanjem doze 15tak do mjesec dana s' tim da se poneki dan "preskoči", t. j ne uzme lijek. -->Susretaćete se sa strahom, tremom, kao i nametljivim mislima. ALI ako želite to da pobijedite, trebate (kada vam nije ni do čega) da radite bilo kakve fizičke aktivnosti. Najbolja stvar kod Ksalola je ta što "kriza" pusti naglo. Jedan dan ćete se probuditi raspoloženi, ali i svjesni da vam lijek više nije potreban. Ne mislite da ste ludi, to je proces oporavka. Srećno.

    • Konkretno me zanima koliko ksalol od 0.5 utice na stetnost zeludca.s'obzirom da ga uzimam godinu dana u prekidima koji su kratki...imao sam neku upalu debelog creva pre godinu ipo koja nije bila strasna i smirila se antibioticima.pitanje je dali razaruju zeludac i plus u mom slucaju da sam imao upalu,zanima me da li mogu da unistim zeludac...pomazu li antibiotici.bas sam zabrinut da ne unistim debelo crevo.uzimao sam po 5-6 tableta dnevno...(debelo crevo vec bilo pod upalom i ne vise?)da li mogu li da dobijem rak debelog crwva

    • Poštovani, ja bih Vas zamolio da mi kažete šta da radim. Pio sam xanax 0.25 mg dugo godina. To mi je prepisala doktorica. Bio mi je super ljek, a sada ga nema u prodaji. Šta da koristim drugo tj. da pijem. Nisam težak bolesnik, ali ponekad me uhvate strah i trema, te ako ne popijem ljek nije mi dobro. Sada ne mogu do doktorice, jer ne dolazi u moj grad zbog korone. Pozdrav

    • Ja već 9 godina pijem bromazepam u kombinaciji sa nekim od antidepresiva. Sada već kada ga popijem ne osećam da me išta smiruje, a pijem ga u većim količinama nego što treba.
      Porodični problemi i svašta. Razmišljam da ga zamenim za ksalol ali ovde čovek kada vidi komentare ne zna šta da učini niti šta više da pije niti ne pije, meni nije više bitno koji lek, svakako ga pijem, samo želim da se osećam dobro?

    • Počeo sam da pijem Ksalol čisto onako iz dosade i mogu vam reći da je prava stvar, Pa još kad se navučem, ihaaaaa uživancija.

    • Imam problema sa nesanicom skoro godinu dana. DR. opšte prakse me je uputio psihijatru i mogu reći da je odlazak psihijatru bila najbolja stvar koju sam uradila. Prepisala mi je ksalol da pijem samo u situacijama kad ne mogu da zaspim. Genijalan je lek, brzo zaspim od njega, ali se teško razbudjujem.

    • Ljudi dragi, pa prvo ako ste vec odlucili da pijete tablete na svoju ruku (sto je ustvari drogiranje) onda bar procitajte uputstvo od istih!!! Diazepami (apaurin) bromazepami (lexilium, lexaurin) i alprozolami (ksalol, xanax) su lijekovi koji su strogo kontrolisani, i koji se uzimaju samo po preporuci ljekara, i koji se piju do 2 mjeseca maximalno! I onda se doza postepeno smanjuje kako ne bi doslo do apstinencijalne krize

      Ksalol itekako izaziva jaku psihicku ovisnost! Kod nekog mozda i fizicku, ali to i nije toliko strasno. Moze se on prestati piti odjednom ali cete dozivjeti velike neugodnosti, nesanica, nervoza, panika, strah itd. I to ce trajati nekoliko dana. Dok se postepenim smanjivanjem doze ove neugodnosti izbjegavaju ili se osjete vrlo malo, ksalol je odlican lijek, ali ako se uzima po propisu, a ne zbog neke nesanice kljukati se drogom. Ksalol nije bas najbolji izbor lijeka za nesanicu, osim ako nesanicu prate panika, strah, nervoza. Kod nas doktori to olako prepisuju i kome treba i kome ne treba, najlakshe im je dati recept i skinut nekoga sa qrca da izvinete na izrazu. Citajte uputstva na lijekovima, bar u ksalolu ima uputstvo na kojem je sve sto je bitno navedeno, ima cak i previse informacija, samo to procitajte i sve ce vam biti jasno.

    • Probleme sa nesanicom i ksalol tabletama najzdravije je i najbolje resiti savetovanjem sa psihijatrom, koji ce vas obavestiti kako se i na koji nacin koriste te pilule. . . Mada iz iskustva mogu da vam kazem da sam ksalol tablete 0. 25 koristio vise od 2. 5 god, i nije mi predstavljao nikakav problem da ga se oslobodim u bilo kom trenutku, prema tome mozete da pokusate da smanjite dozu od 0. 5 na 0. 25 pa ako ne bude bila dovoljna da uzimate po jednu ipo pilulu 0. 25. . . Zato sto manje doze ne stvaraju zavisnost, a mogu vam puno pomoci. . . .

    • Jelena majkic 06. 11. 2012.

      Postovani prije godinu dana sin mi je imao saobracajnu nesrecu. . . . . . . . Popio je analgin zaboleoga stomak i sav je otekao i pao u nesvest ja sam se prepala mislila sam da je umro. . . . . Ali bilo je sve dobro. . . Nakon 15 dana nisam mogla da spavam nocu bojala sam se ostajati sama nisam mogla da spavam nikako groznicame treslaq tlajk mi je bio 120 sa 70 isla sam doktoru sve sam nalaze povadila svi su nalazi bili dobro radila sam ekg: srca bilo je uredu nemam secer nakon mesec dana sa svoje kilaze 80kg spala sam na 67kg izgubila sam epetiti doktor mi je prepisao proprnalol tablete jedna ujutro jedna navece isla sam psihijatru prepisao mi je ksalol 0. 5mg pila sam jednu ujutro jednu navece. . . . . . . . . . Dg: reakt. Anks. Por. (f43) pila sam 5 meseci. . . . Boleli su me misici od nogu i osecala sam umor nekad sam kao pjana nista me neboli doktro mi je prepisao bromazepan 3mg pijem ga vec dva meseca nebole me misici al sam kao umorna i osecam malaksalost kako da se resim ovih tableta il ima nesto drugo pozdrav. . .

    • Evo komentara u vezi ksalola pijem ga negde oko 2 godine dobar je lek jedan od najboljih za podizanje raspolozenja ali zato veoma se tesko mozemo skinuti sa njega izaziva veliku zavisnost 5 puta sam pokusavao do sada sa smanjenom dozom i prelaskom na drugi lek nema sanse posle 10 dana morao sam ga opet uzeti tako da taj lek se pije veoma kratko samo 15 dana do 30 najvise i mora se zameniti inace sticete zavisnost za to su krivi doktori jer znamo da se daje teskim bolesnicima kakav slucaj nije samnom i u konsultaciji sa jednim prijateljem koji radi na neuro psihijatriji kada sam mu reko samo je odgovorio taj doktor nije normalan sta ti je dao i koliko dugo da ga koristis zato moj vam je licni predlog samo na kratko ako morate ali gledajte da ga ne uzimate ima i drugih lekova pozdrav