Moja devojcica sada ima 4 godine kada je imala godinu ipol bila je   bolesna   pa smo zavrsili u bolnici bolest je pocela pvracanjem prolivom   temperaturom   da uvece vec pocne da povraca svaki gutalj u bolnici su je stavili na   dijeti   dobila je infuziju i bilo joj je bolje da posle tri dana dobije jake   grceve   pocela je sva da se trza i izmerili su joj puls 200 i rekli su nam da ima   toksicni miokardit od tada je stalno bolesna prehlada kasalj nos joj curi   crveno grlo kad god odemo kod njene doktorke ona nam da ospen zbog   opreznosti a od prosle godine augmentin zanima me dali svaki put i kada   je   virusna infekcija mora da pije sirupe i dali moze da postane imuna na te   antibiotike nikada nas nije poslala na neke detaljnije pretrage krvi ili   bris grla i nosa samo pregleda grlo i svaki put kad je crveno dobijemo   istu   terapiju ,sad je isto bolesna pila je amoksiklaf(alkaloid)na svaki 12 sati   4   ml nedelju dana kad smo juce otisli na kontrolu rekla je da je zaradila   upalu pluca pa nam je s!   menila sirup jednom dnevno treba da joj dajem   azitromicin(hemomycin)hemofarm 1 dnevno 6 ml izvinite sto vas tolko   gnjavim   ali veoma sam zabrinuta a imam malu bebu bojim se za nju i nemam vremena   da   posvetim vecoj cerki molim vas recite nam sta da radimo kako da izadzemo   iz   magicnog kruga kako da se pravilno lecimo kako da znamo kada da damo   antibotik   sorry beba se probudila   hvala   pozdrav iz skoplja

    Odgovoreno: 12. 10. 2007.
    •

      Postovana Gospodjo,

      To sto vasa doktorka radi je zaista katastrofa. Antibiotici su mocni lekovi  ali ih moramo davati pacijentima samo onda kada je to neophodno. To su  bakterijske infekcije. Ukoliko se oni primenjuju nekriticno i neracionalno  kao sto to radi vasa doktorka opasnosti su visestruke. Bakterije koje  najcesce izazivaju infekcije kod dece ce postati rezistentne na antibiotike  i u buducnosti necemo cime imati da lecimo vase dete. Osim toga sve ovo moze  lose uticati i na zdravlje vase devojcice, moze doci do alergije na lekove,  poremecaja funkcije creva i dr. Ja zaista odavno nisam cuo nesavesniji  pristup lecenju od ovog primere. Na zalast odavde vam ne mogu pomoci, pa  zato MENJAJTE DOKTORKU STO PRE.