Poštovani dr Pesiću,
    Kako se pravilno koriste Hemomycin kapsule i kod kojih tegoba se najčešće koriste? U konkretnom slučaju su prepisane za zapaljenje jajnika. Lekar je napisao da se uzimaju 2 x 1 kapsula, a apotekar kaže da se tako uzimaju samo prvog dana, dok se kasnije koristi samo 1 kapsula dnevno. Koliko su ove kapsule delotvorne za konkretnu dijagnozu i da li ima ozbiljnijih kontraindikacija?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 09. 2008.
    • U Pelvicnoj inflamatornoj bolesti, PID, sto je medicinski naziv za ono sto pacijenti nazivaju upala jajnika antibiotici pa i Hemomycin se koriste po protokolima. Jedan ofd njih je takav da se ovaj lek koristi 2 puta dnevno u toku 7 dana. Sa druge strane iapotekar je u pravu jer je to sto vam je rekao klasican nacin koriscenja ovog leka. PID je izuzetak i treba se drzati protokola. 2x1, 7 do 10 dana.