1. Lekovi protiv bolova u zglobovima

    Pitanje broj: #150603

    Poštovani,

    Da li preparati poput Msm & Glucosamine, Natrol inc mogu da pomognu kod bolova i problema sa zglobovima? Poslednjih meseci, a verovatno i značajno duže trpim manje ili veće bolove u različitim zglobovima i gornjem delu zadnje lože. Rekreativno se bavim sportom i mislio sam da su povrede tako nastale, ali kako je to učestalo, rešio sam da pokušam sa nekim suplementima. Šta mi predlažete da uradim?
    Hvala i pozdrav, Vlada

    Odgovoreno: 29. 01. 2017.
    • Poštovani,

      Najbolje je da se najpre obratite fizijatru koji će na osnovu pregleda i eventualno rendgenskih snimaka, ili neke druge dijagnostičke metode, moći da vas posavetuje detaljnije i da predloži odgovarajuću fizikalnu terapiju. Bitno je da se ojačaju mišići koji nose zglobove, da se vidi koje vežbe smete da radite, jer neadekvatne vežbe mogu samo pogoršati stanje.
      Kod sportista često stradaju zglobovi jer se zbog veće eksploatacije "troši" hrskavica koja podmazuje zglobove. Zato je otežana pokretljivost zgloba, oseća se bol na dodir ili toplota. Hrskavica se sastoji od kolagena, glukozamin i hondroitin sulfata, msm-a i minerala, tako da za njeno očuvanje možete da koristite preparate sličnog sastava. Nisam upoznata sa kvalitetom brenda koji ste pomenuli, ali u apotekama možete naći proverene preparate tipa: geladrink, joint md, jointace collagen...
      Za trenutno otklanjanje bola i neprijatnosti možete lokalno utrljavati kreme kao što su: No dol, Biofreeze, Rheumon gel, ketonal...