1. Konzumiranje alkohola nakon Bromazepama

    Pitanje broj: #152019

    Poštovani,

    Da li mogu da konzumiram alkohol posle 24 h uzimanja Bromazepama od 1.5 mg?

    Odgovoreno: 08. 05. 2017.
    • Poštovani,

      Bromazepam ne smete uzimati na svoju ruku, a na alkohol zaboravite ukoliko ste na terapiji Bromazepamom. Oni u kombinaciji kao depresori cns-a mogu izazvati sedaciju, upadanje u dubok san, depresiju disanja i prestanak rada srca. Da bi se Bromazepam eliminisao u potpunosti iz organizma potrebno je svakako više od 24 h, a koliko, to sve zavisi od renalne i hepatičke funkcije organizma i istovremene primene drugih lekova. Tako da 2-3 dana nakon primene Bromazepam i dalje u tragovima se zadržava u organizmu.