Postovana dr Nikolic,   Imam 30 god. 166cm i 68kg i imam veliki problem sa kilazom. Svojom   greskom   sam usla u problem sa dijetama jer sam pre dve godine drzala tri meseca   takozvanu UN dijetu sa 73 spustila sam se na 58 ali sam se za pet meseci   vratila na 68 potom sam u dva navrata gubila tom istom dijetom ali po   mesec   dana po oko 6kg i napokon priznala sebi da to nikuda nevodi. Pored svega   zelim da ostanem trudna a konstantno se gojim iako smatram da relativno   vodim racuna o ishrani i kolicinama ipak kilogrami se vracaju.   Sada imam na 166cm 68kg mislim da je to mnogo za planiranu trucnocu.   Moram   da dodam da je problem jos veci jer sam pre tri godine u saob.nesreci   zadobila stabilan prelom prsljana L1 te i zbog toga opterecenje na kicmu   moram da kontrolisem.   Unapred hvala na savetima!

    Odgovoreno: 22. 10. 2007.
    • Postovana ,  Na sebi ste primetili da kratkorocne dijete ne daju dobre dugorocne  uspehe, tj. mnogo se lakse skine telesna masa nego sto se odryi na zeljenom  nivo. Primenite program ishrane zasnovan an piramidi koji se moze dobiti u  savetovalistima za dijetetiku. Tamo cete dobiti i detaljnije savete u  vezi trudnoce i ishrane i sl,