Imama 22 godine visoka sam 165sm. I imam 45 kila. Imam slab apetit i menstrualni ciklus mi nije redovan evo bas sad mi kasni 3 meseca. Sta bi trebala da uradim za da mi se poveca apetit i sta najvise treba da jedem?

    Odgovoreno: 26. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Treba da se javiš nutricionisti da ti napravi dijetu - plan ishrane sa kojim bi jela više, planski i postepeno dodavala na težini. Ne znamo tvoje navike, pa bi ti nutricionista dao predlog da ishrana bude mešovita, odnosno predložio bi da otkloniš nedostatke u ishrani. Svakako treba da budeš fizički aktivnija, onda eto i boljeg apetita. Jedi više manjih obroka, a tek kada pojedeš normalni obrok možeš da se zasladiš ili popiješ čašu soka. Ako ne remetiš glavne obroke, tu i tamo dodaj i koju šaku suvog ili koštunjavog voća.