Molim vas za misljenje! Imam decaka od 2 godine, do sada nije isao u vrtic. Treba da se porodim pocetkom oktobra. Da li je uputno dati ga sada u vrtic? Da li je 2 meseca dovoljno da se decak adaptira na odlazak u vrtic i kakve reakcije mozemo ocekivati kada stigne beba? Hvala najlepse!

    Odgovoreno: 21. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Možete dete dati u vrtić. Idealno vreme je 3-ća godina života. 2 meseca je dovoljno za adaptaciju. Reakcije su različite, zavise od deteta do deteta. Možete očekivati ljubomoru, zato što će beba imati više pažnje nego on. Shodno tome, dete može smišljati razne, , zločesti". A, sa druge strane, možda uopšte neće pokazivati znake ljubomore, i sasvim lepo prihvatiti bebu. Zaista nepredvidivo.