Pre dva dana sam nekako izvrnula nogu i povredila ligamente levog skocnog zgloba!Stavili su mi longetu i rekli mi da dodjem posle 7 dana na pregled!Mene zanima koliko cu otprilike da nosim longetu i kada cu moci normalno da hodam?

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Poštovana,

      Imobilizacija posle povree ligamenata se nosi obično 2-3 nedelje, posle čega se sprovodi rehabilitacija.

      Za normalizaciju hoda, u zavisnosti od težine povrede, potrebno je od nekoliko nedelja, do nekoliko meseci posle skidanja imobilizacije.