Poštovani, Sinoć sam polomila levu ruku, nakon pada. Dijagnoza je S52.5 Fracutra radii, extremis distalis. Nakon postavljanja gipsa i drugog snimanja ruke, doktori su mi samo dostavili izveštaj ispred ordinacije u Urgentnom, te nisam dobila potpuno tumačenje. Deo koji me buni jeste :"cardiopirin 1x1, dexomen 2x1,serapin forte 1x1". Da li 1x1 znaci jedna kutija ili 1 tableta? U apoteci su mi rekli cela kutija, ali htela sam da proverim na jos nekom mestu.

    Odgovoreno: 05. 05. 2021.
    • Poštovana

      pri prelomu u predelu ručnog zgloba aplikuje se gips i prepiše Cardiopirin od 100mg jedna tableta dnevno se pije kako bi se smanjila šansa za nastanak tromboze

      Dexemen je lek protiv bolova i pije se 2 puta po jedna tableta dnevno ako imate bolova

      serapin se pije po jedna tableta dnevno i on se koristi za smanjivanje otoka

      pozdrav

Komentari na pitanje: #182620

    • Dušica Jovanović 05. 05. 2021.

      Poštovani, Hvala na brzom odgovoru. I dalje mi nije jasno da li pijem onda 30 dana cardiopirin npr, obzirom da kutija ima toliko tableta, a gips cu nositi 3 nedelje? U apoteci su mi dali od 75mg. Za Serapinn i dexomen mi je jasno. Srdačan pozdrav