Postovani, radjen mi je ultrazvuk srca zbog blago povisenog pritiska. Kardiolog mi je rekao da sam rodjena sa labavim srcanim zaliskom. Nikakvu terapiju mi nije dao. Interesuje me sta ustvari znaci labav srcani zalizak i trebam li ici na jos neke preglede. Od tegoba jedino povremeno na kratko osecam lupanje srca. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 22. 08. 2013.
    • Poštovana,
      , , labav srčani zalistak" je malo neuobičajan izraz. Pretpostavljam da je kardiolog mislio da u potpunosti se ne zatvara kako treba, pa jako malo količina krvi se vraća. To se inače ne leči, ako ne ugrožava kvalitet života. Samo se prati na šestomesečnim ili godišnjim kontrolama.