1. Tumačenje rezultata holtera ekg

    Pitanje broj: #151536

    Poštovani,

    Potrebna mi je mala pomoć oko tumačenja holter ekg-a, neke stvari mi nisu jasne. Nalaz holtera: the average heart rate was 78 bpm. Minimum heart rate was 57 bpm the maximum heart rate was 158 bpm. Total qrs count for this recording was 111, 260 -summary of holter events- the patient has 3 markers initiated during the test. There were 3 pauses detected using a setting of >2.5 sec. The longest pause was 10.6 sec. And occurated at 7:43 pm. There were 23 pac beats, wich represent (<0. 1%) of the total qrs count. The highest pac count of 6 was noted on 5:39 am. Of these pac beats 0 are shown in triplets. There were no absolute arrhythmias detected. Multiple st depression episodes (using st level >1.5mm) were detected in channel 1. The maximum depression of -3.9mm occurated on 11:19 am. No st depression episodes (using st level >1.5 mm) were detected on channel 2. -diagnosis- tokom 24 casovnog holter monitoringa registrovan je sinusni ritam sa prosecnom frekvencom od 78/min, maximalna je bila 153/min a minimalna 57/min.
    Registrovano je ukupno 23 sves pojedinačne od čega su dve aberantno sprovedene, dok kupleti, tripleti kao i spvt nisu registrovani. Registrovana je jedna ves, endidijastolna, daleko od t talasa. Nisu registrovane signifikantne pauze. Nisu registrovane promene na st segmentu. Ono što meni nije jasno u gornjem delu nalaza piše da je bilo 3 pauza u radu a dole u zaključku piše da nije bilo pauza.
    Hvala puno

    Odgovoreno: 29. 03. 2017.

Komentari na pitanje: #151536

    • Što znači dijagnoza holtera: FR 43-56-100/min. Bilo:393 pojedinačne polimorfne VES, 5 VES kupleta i 64 SVES. Intersuje me da li je loš nalaz jer mi se radi o bratu koji je 31.10.2022. godine ugradio 3 bajpasa.

    • Ukupno srčanih kontrakcija 108149,sinusa ritam tokom 24 h holtera,minimalna frekvenca 50,maksimalna 133.Ventikularnih ektopija 992,monomorfnih,po tipu RBBB,sa 0 V niza i niza 43 V para ,ventikularnih Bigemija 13,i ventikularne trigemije 11,superventikularnih Ektopija 38,sa SV Niza i 5 SV Para molim vas objašnjenje za 24 h holter

    • Dobar dan ,danas sam dobila rezultate holtera deteta od 15 godina .Pise Tokom 24h monitoringa registrovan je sinusni ritam ,prosecna SF 86/min,tokom odmora i sna belezi se sinusna aritmija sa lutajucim atrijalnim vodicem min.SF53/min .Vecih pauza od 2s nije bilo.Nisu registrovani patoloski poremecaji ritma. Da li je ovo razlog za zabrinutost ?

    • Poštovani, Možete li mi pomoći oko tumačenja nalaza holtera s obzirom da nisam još stigla na pregled. Osnovni ritam je sinusni prosječne frekvencije 76/min,minimalne f. 47/min a maksimalne do 142/min. Zabilježi se 1 VES,5 SVES-a u jednom navratu 5 SVESA-a u nizu f. 151/min(tremor u podlozi). Nije se zabilježilo signigifikantnih pauza kao niti promjena ST spojnice. Tokom dana,a nešto češće noću se povremeno zabilježi i sinus aritmija(respiratorna aritmija)

    • Поштовани да ли би могли да ми кажете да ли је добар налаз холтера ЕКГ? Средња срчана фреквенца:66;Минимална:49 у 03:51;максимална 96 у 09:55. Суправентрикуларних ектопија 46, са 21 јединичних SVE,2 SV-пара 1SV-низа. ST-епизоде су трајале укупно 78 мин.Максимална Апсолутна ST промена је била -2,4 и догодила се у 15:46. HRV SDNN:85,SDANN индекс :73.

    • Molim tumacenje ekg nalaza HR:87bmp PR:134ms QRS:116ms QT/QTC 388/466 P/QRS/T 149/37/75 RV5SV1. 0.936-0633mV RV5+SV1. 1569mV

      Abnormal EkG Atrial tahycardia Left anterior fascikular block Abnormal left axis deviation Koliko je ozbiljan nalaz? Unapred hvala! Srdacan pozdrav!

    • Željko Vojnović 06. 07. 2020.

      Molim vas da mi protumačite holter. U prilogu je izveštaj interniste i izveštaj holtera. To mi je za sina, pa me zanima pre nego zakaže kod interniste da li postoji neko oboljenje srca kod njega. Povremeno se žali na neke tegobe... Unapred hvala.

    • Milan Karagaca 21. 11. 2019.

      Molim Vaše tumačenje nalaza holtera, s obzirom da ima mnogo PAC, a ranije mi je stalno bilo mnogo izraženiji broj PVC.

      U februaru je holter pokazivao 7.871 PAC, od čega 107 kupleta i 221 bigeminija i 277 trigeminija, a PAC nije bilo. U maju kada sam ponovio pošto mi je uvedem Flekanid 2x100mg bilo je 2.245 PVC sa 180 bigeminija i 13 trigeminija , opet bez PAC. Sada 12. ovog meseca ponovio holter i ima 174 PVC sa 6 bigeminija i 1 trigeminijom, ali 1.274 PAC./ Koliko se razumem PAC su pretkomorske a PVC komorske. Pa na šta Vam sada ovaj najnoviji nalaz ukazuje. Napominjem, da za razliku od ranije, od kako uzimam Flekanid ne postepeno se i gubilo ocećanje aritmija, tako da sada to nije često a i aparat uglavnom ne pokazuje aritmije. Hvala Vam mnogo, unapred.