Poštovana,
    Šlogirana sam već 10godina. U poslednje vreme mnogo sam smršala. Imam blagu anemiju, trombociti 738, leukocitna formula u redu, sedimentacija 40/70, fibrinogen 5,1 asto 26, 9 alkalna fosfataza 467 da li je u pitanju bolest kostiju ili jetre? Da li uraditi ultrazvuk jetre, može li se nešto na taj način saznati više. Hvala unapred! P. S. Jedva sam pokretna, šetanje od lekara do lekara mi je naporno.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 06. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vama je povećana sedimentacija, alkalna fosfataza. Za ispitivanje stanja jetre i kostiju potrebna su dodatna ispitivanja, pa i pored toga što ste otežano pokretni, morate otići kod lekara da bi se utvrdio uzrok poremećaja. Ultrazvuk jetre, ali i dodatne biohemijske analize krvi mogu pokazati stanje jetre, a određena snimanja stanje kostiju.