1. Rezultati ultrazvuka

    Pitanje broj: #154210

    Poštovanje, imam 30 godina i zamolila bih Vas da mi date mišljenje o mojoj dijagnozi. Bila sam na ultrazvuku, jer sam napipala kvržicu na desnoj dojci i rezlutati glase ovako: Dg dysplasio gl mammae lat dex fibrocystica birads2. Još piše u opisu: displazni plak 23x14mm sa mikrocistama. Kontrola za tri meseca. Molim Vas da mi kažete da li da radim mamografiju ili da sečekam tri meseca. Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Uvek radite po nalogu vašeg radiologa. Dodatna dijagnostika u ovom momentu Vam ništa ne bi donela pogotovo ne mamografija s obzirom na vaše godine. Mamografija se radi posle 47 godine, iznimno ranije ukoliko radiolog tako kaže.