1. Neuroendokrini tumor pluća

    Pitanje broj: #160021

    Molim Vas da mi protumačite rezultat bronhoskopije tumor neuroendocrinicum pulmonis piše kao zaključak. Napomena: histomorfološka slika uz dobijeni imunofenotip apsolutno odgovara tipičnom karcinoidu pluća (carcinoid tumor pulmonis, tipican oblik). Hvala

    Odgovoreno: 15. 12. 2018.
    • Poštovana,
      Dijagnostikovan je maligni tumor neuroendokrinog porekla sa primarnom lokalizacijom na plućima. Lečenje zavisi od opšteg stanja i stadijuma bolesti, koji se dobija po načinjenoj dijagnostičkoj obradi. Osnovna terapija je hirurgija, sa adjuvantnom hemoterapijom (postoperativnom hemoterapijom) . Tipični karcinoidi pluća imaju relativno dobro petogodišnje preživljavanje od 90% , ali u onkologiji kao u životu nema garancija. Srećno s borbom.