Poštovani!
    Pošto sam operisao kičmu l5-s1, operacija je urađena 18.05.09 koji vremenski period treba da prođe da bi se mogao vratiti na posao i raditi normalno? Kod mene je problem što su me skinuli sa bolovanja a ja ne mogu da radim. Osjećam jaku bol u leđima nakon samo 3 dana provedena na poslu. Molim Vas da mi kažete šta da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 08. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Posle operacije bilo je neophodno da završite i proces medicinske rehabilitacije u nekoj ustanovi za rehabilitaciju. U normalnim uslovima bi trebalo da ste već sposobni za posao koji ne zahteva težak fizički napor, dizanje tereta i nefiziološki položaj tela (dugo stajanje, čučanje, klečanje, dugo sedenje, pognut položaj tela). Obzirom da vi imate jake bolove potrebno je konsultovati neurohirurga i neurologa. Ukoliko oni smatraju da proces lečenja nije još završen vi imate pravo da budete na bolovanju ukupno do 6 meseci bez prekida od dana kada Vam je otvoreno bolovanje, naravno uz odobrenje lekarske komisije pri fondu zdravstva i sa uputom Vašeg izabranog lekara.
      Pozdrav.