Poštovani,
    Imam 25 godina, imam problem sa govorom, od velike treme nekada zamuckujem, imam još veću tremu na ispitima baš zbog toga, a to mi se dešava i u svakodnevnom razgovoru, kao da mi je jezik brži od pameti pa permutujm slova ili reči pogrešno izgovaram... Neke reči nekad i teže izgovaram, npr. na slovo n i slično... Nisam išla kod logopeda, iskreno sramota me je, znam da je to glup izgovor ali tako je... Samu sebe nerviram zbog toga, moram to da ispravim... Nekada uopšte ne grešim... Da li možete da mi preporučite nekog logopeda? Da li mogu da idem u bilo koji državni Dom Zdravlja bez obzira na opštinu u kojoj živim...
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 23. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Savetujem Vam da se javite u zavod za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju u ulici Kralja Milutina 52, pretpostavljam da živite u beogradu. I nema potrebe da Vas je stid i sramota, naprosto pomislite samo da će te naučiti kako da se rešite trenutnih muka.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #26303

    • Imam sina koji ima 4 godina i koji ne govori nosimomga kod logopeda vec dva meseca i stavili dijagnozu alalia sta je to

    • Pitanje za logopeda, planiram ove godine da upisem logopediju jer mi se to jako svidja i veoma volim rad sa decom, planiram to vec duze vreme, pocela sam da se pripremam za prijemni i dobro mi ide samo u poslednje vreme poznanici mi pricaju da se jako tesko zaposliti, da je skoro nemoguce naci posao u struci. . . Da li mi vi mozete mozda odgovoriti da li je to tacno? Unapred zahvalna