Poštovana doktorko,
    Da li neka državna klinika ima skenerskop za "dubinsku analizu kose" i koja klinika u Beogradu je najbolje opremljena za dijagnostiku poremećaja rasta kose kod tinejdžera /L63 u 15-oj godini/...
    Šta mislite o privatnim klinikama koje se bave kapilitologijom_
    Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 03. 2009.
    • Poštovana,
       Metoda koja se zove dubinsko snimanje kose ne postoji. Može se uraditi u smislu dijagnostike trihogram, ili digitalni fototrihogram, koji će pokazati u kojim se fazama rasta nalaze dlake i procentualnu vrednost u svakoj fazi. Takođe se može dermoskopom pregledati površina obraslog dela glave i folikuli dlake. Kapilitologija je meni nepoznat pojam, sem ukoliko se ne odnosi na kapilicijum (to bi bio naziv za obrasli deo glave), pa je reč verovatno od toga izvedena, mada prilično rogobatno. Nauka o kosi se zove trihologija. Verovatno ste shvatili šta mislim o klinikama koje se bave ovom metodom.

Komentari na pitanje: #24698

    • I gde je sad ovde odgovor na pitanje koja klinika radi dijagnostiku tj. Trihonogram?