Imam 37,5 godina i u četvrtom sam mesecu trudnoće. Pre 3 dana mi se na desnom gornjem kapku oka pojavilo bolno crvenilo, za koje sam pomislila da je čmičak, ali se u toku sledeća dva dana proširilo na ceo gornji kapak, iritirajuce je, boli, oko se zatvara, suzi, tako da ne znam šta da radim. Mazala sam ga 2 dana hloramfenikolom, ali baš sam pročitala da nije preporučljiv u trudnoći, odustala sam. Sada prosto ne znam šta da radim. Pre nekoliko meseci mi se slična situacija ponovila, ali je u pitanju bio samo spoljašnji ugao oka, koje je toliko suzilo da mi se na koži pored stvorila ranica, pa sam uz pomoć kapi i hloramfenikola za 15 dana rešila problem, ali sam sada jako zabrinuta.
    Šta to može biti i da li postoji neka mast koja je bezbedna za upotrebu u trudnoći?
    Puno hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 11. 2008.
    • Poštovana, Nisam razumela da li ste se javljali lekatu, ali kako se promena ponavlja, a Vi ste trudni, najbolje je da se obratite prvo oftalmologu, a po potrebi i dermatologu radi adekvatne terapije. Inače, naravno da postoje preparati koji se mogu koristiti u trudnoći, ali Vam ih mora odrediti lekar.

Komentari na pitanje: #15196

    • Da li u šestoj nedelji trudnoće žena može da koristi hloramfenikol mast za oci? Prva trudnoća, žena ima 26 godina.