Postovani u trudnoci sam 6. Mesec i pocelo je sve u 5. Mesecu da se to dogadja. Radi se nesnosnom svrabu koji me ubija svrbe me stopala i sake uzasno dovodi me do tolikog svraba da mi dodje sve da oderem. Prvo je pocelo sa nekim osipom poput bubuljica pa svrabom, pa suvocom i perutanjem koze pa onda sa jakim pecenjem stopala i saka koji me dovode do ludila. Biohemijske analize su ok kako kaze lekar. Imam neku zadebljalu kozu na stoplaima znaci cela stopala i izmedju prstiju. Bila sam dermatologu u staroj pazovi zena me pravi ludom i zavlaci me daje mi 2 put belogent kremu koja ne pomaze vec mi samo i odmaze. Govori da je od obuce, molim vas ne nosim obucu na rukama s tim da je odma menjala temu kako sam ja nesto radila sa mojoj kozom. A naravno nisam radila nista samo lezim i mirujem u krevetu i molim boga da malo bar zaspim jer nemogu ni da spavam od svraba. Bila sam kod drugog lekara u sremskoj mitrovici i date su mi kreme sinoderm krema i pantenol. To je nesto malo pomagalo al se pojavilo odjednom sab jos jacim svrabom i nepodnosljivoscu tako da mi te kreme vise ne pomazu. Ne znam vise sta mi je ciniti poludecu od svraba i nespavanja. Ovo je mucenje. Pomagajte!!!

    Odgovoreno: 12. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko i dalje imate kožnih promena potrebno je da se javite kožnoj klinici vma kako biste uradili tz. Dif pregled kože radi isključenja oboljenja u toku trudnoće koje je praćeno navedenom simptomatologijom. Nebih vam sada detaljnije objašnjavao o ovom oboljenju pošto je potrebno prethodno postaviti dijagnozu.

      prim dr petar bursać dermatovenerolog dz"jedro"