1. Terapija kod opadanja kose nakon porodjaja

    Pitanje broj: #159241

    Imam 36 godina i već godinu dana mi opada kosa. Prije dvije godine sam se prodila, druga trudnoća, i prepisivala sam opadanje stanju poslije poroda. koristim šampon dercos vichy. Niti mi pomaže, niti odmaže. Svako pranje, puna kada. Češljane pogotovo. Sušenje takođe. I svaki put kada povučem kosu, onako lagano, izvučem po koju vlas. Jednostavno u svakoj prilici opada. Ona raste, obnavlja se, ali konstantno ispada. Čak ispada i nova kosa što je narasla.

    Odgovoreno: 05. 06. 2019.
    • Opadanje kose nakon porodjaja je normalna pojava koja se javlja usled hormonskog disbalansa. Vichy energetski šampon protiv opadanja kose koji koristite predstavlja odličan izbor jer sadži patentirane komponete koje oblažu, učvršćuju i pomažu bolju apsorbciju vlasišta za kožu skalpa. Osim lokalne terapije moja preporuka bi bila i upotreba oralne terapije. Suplementacija bogata vitaminima, mineralima i aminokiselinama pospešuje različite biološke procese u organizmu usled čega dolazi do jačanja barijerne funkcije kože, smanjenja difuznog opadanje i povećanja otpornosti vlasišta na uticaj mehaničkih i hemijskih štetnih faktora. Upotreba oralne terapije se savetuje tri meseca u kontinuitetu. Ukoliko je potrebno terapija se može nastaviti ili ponoviti.