Postovani Doktore, imam cerku od 3 godine. Kada je imala 6 meseci na spoju izmedju glave i vrata pojavile su joj se kuglice velicine 6mm sa obe strane. Isli smo na ultrazvuk i rekli su nam da to nije nista strasno, samo pokretno meko tkivo. To se povuklo, ali se sada opet pojavilo. Dete se ne zali na bol, ali sada ima tri kuglice. Molim Vas recite mi sta bi to moglo biti i da li je opasno? Kome da se obratim? Zivim u Beogradu. Unapred Hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Postovana Marice,

      Prema opisu koji ste dali rekao bih da se radi o limfnim cvorovima koji se javljaju kao posledica zapaljenja (upala krajnika ili zdrela, infektivna mononukleoza....). Potrebno je da se javite pedijatru na pregled i potrebno je da se uradi laboratorijska analiza krvi pre svega krvna slika i leukocitarna formula. Ovo se vrlo cesto javlja kod dece i ne treba da brinete.