Poštovani majka mi je prvog decembra operisana, imala je kamen u žučnom kanalu i kamenčiće u žučnoj kesi. Operisali su je klasičnom operacijom, ne laparaskopski. Na operaciju je morala jer je došlo do opstrukcije i žutice. Operacija je prosla dobro, bar smo tako mislili. Posle par dana, bilo joj je sve lošije i lošije, nije mogla da jede i žalila se da ne može da diše. Doktor nas je uveravao da su uradili sve pretrage i da je sve u redu, da samo mora da jede. Medjutim ona je bila sve gore da bi nakon deset dana iz nje, po šavu, ljuljnula neverovatna količina žute tečnosti. Hitno je odvedena na ultrazvuk i ustanovljena je "voda" u stomaku. Opet je operisana, operacija je trajala 4, 5 sati i na moje pitanje zašto se sve to dogodilo, da nije malignitet, da li su jetra, pankreas, creva u redu, doktor je odgovorio da su svi organi u redu, nego da je još jedan žučni put bio u opstrukciji?! Molim vas da mi pojasnite da li je to moguće da se dogodi? Lično, mislim da je tu došlo do nekakvog propusta kod prve operacije? Inače, majka mi je i dalje na intezivnoj nezi, još se nije oporavila od dve operacije u deset dana. Imate li neki savet za nas?

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Na zalost ove komplikacije se desavaju i verovatno je celu situaciju izazvao kamen u glavnom zucnom vodu. Siguran sam da greske hirurga nije bilo. Nadajmo se da ce organizam vase majke izdrzati i da ce doci do oporavka. Sada je najvaznije dobro postoperativno pracenje u intenzivnoj nezi.

      ass dr med sc dragan milic