Poštovani dr,
    Imam izražene vene na nozi (ispod koljena) pa sam nabavio elastične čarape. Interesuje me kako se one koriste i koliko dugo u toku dana i koji period uopšte se trebaju nositi.
    Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Čarape se nose tokom celog dana i skidaju se samo noću tokom spavanja. Njihovo nošenje naročito je važno tokom dana kada se uglavnom sedi ili stoji, dok se tokom odmora one skidaju (preporučuje se ležeći položaj sa podignutim nogama iznad nivoa srca). Elastične čarape neće dovesti do nestajanja vena ali će poboljšati kliničku simptomatologiju i sprečiće pojavu komplikacija (tromboze, posttrombotski sindrom, rane na nogama venskog porekla).
      ass dr med sc Dragan Milić. Pozdrav

Komentari na pitanje: #34675

    • Operisala sam venu na levoj nozi pre 3 godine. Da bi se posle godinu i osam meseci ponovo pojavila na istoj nozi. Imam i na desnoj. Predložili su mi opet operativnim putem. Da li postoji u mogućnost da se uklone laserskom metodom i zanima me u kom mestu u Srbiji se to radi ako postoji?