Određuje se HT AC IV + Taxotera IV. Ovo je izvod sa konzilijuma na kome sam bila dana 25.03.2009. godine pa me interesuje o kojoj je terapiji reć, kakav je postupak lečenja i reakcija na istu, pošto konzilijum doktora nisam ni videla nego su mi utrapili papire preko posrednika medicinske sestre koja nije imala šta da mi kaže jer su u gužvi.
    Napomena, imala sam hirušku intervenciju na desnoj dojci.
    Puno pozdrava!
    Unapred zahvalna očekujuci Vaš odgovor!

    Odgovoreno: 28. 03. 2009.
    • Poštovana Dragice,
      Terapija koju ste dobili označava hemioterapiju citostaticima. Dobili ste 2 citostatika kojue ćete dobiti prema šemi davanja odnosno prema protokolu davanja citostatika obično u nekoliko ciklusa. Ovu terapiju određuje konzilijum i sprovodi je onkolog. Reakcija na terapiju može da bude različita. Možete je podneti sasvim dobro bez bilo kakvih znakova a nekada su moguće i druge reakcije kao sto su mučnine, gubitak kose, promena raspoloženja....
      ass dr med sc Dragan Milić