Poštovani,
    Moja majka je operisana u ponedeljak 24.11. od aneurizme abdominalne aorte. Prethodno (4 dana pre) je operisala levu karotidnu arteriju. Nakon operacije karotide je sve proteklo savršeno i nakon takvog razvoja lekari na II hirurškoj Klinici KCS-a su se odlučili na operaciju aneurizme. Majka je 1931g.prvi dan nakon operacije je sve bilo ok; drugi dan su počele komplikacije, prvo su je intubirali ponovo, nakon toga i bubrezi kreatinin je 600. Treba da joj rade dijalizu.
    Hoće li joj pomoći dijaliza da prodiše i da sa 50-50% krene ka 60-40 ili čak i više za preživljavanje. Molim Vas za odgovor

    Odgovoreno: 30. 11. 2008.
    • Postovani Radisave, Vasa majka se nalazi u nasoj najeminentnijoj ustanovi za vaskularnu hirurgiju ( i ja sam djak II hirurske klinike). Siguran sam da ce vasa majka dobiti apsolutno najbolju mogucu negu i paznju. Sanse za povoljan ishod operacije naravno da postoje. Dijaliza je neophodna zbog razvoja bubrezne insuficijencije. ass dr med sc Dragan Milic