1. Uvećan limfni čvor

    Pitanje broj: #150511

    Poštovani,

    Imam uvećan limfni čvor na vratu levo iznad ključne kosti, oko 1cm x 2cm. Pojavio se pre desetak dana i uvećava se. Analizom krvi ustanovljeno mi je da mi je crp uvećan 36,2. Ostali rezultati su u okviru referentnih vrednosti. Imam temperaturu već nedelju dana od 37.2 do 38.1. Trenutno mi je jedan zub pod tretmanom (imam lek unutra, koji je zamenjen prethodnim jer nije delovao) pa sumnjam da i to može imati uticaja da crp bude uvećan. Takođe, imam mačku koja me je ogrebala pre mesec dana. Čuo sam za bolest mačjeg ogreba, pa po svojim simptomima sunjam da bi i to mogao biti uzrok. Možete li mi, molim Vas, reći o čemu se ovde radi?

    Odgovoreno: 02. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Naveli ste dva razloga zbog kojih može biti uvećan limfni nodus na vratu. Isto tako, razlog može biti i potpuno druge prirode. Niste naveli da li imate i druge simptome: svrab po telu, promene po koži, noćno znojenje, da li ste u poslednjih 6 meseci izgubili na telesnoj težini? Javite na pregled najpre infektologu, a odmah potom i hematologu. Rešite i stomatološki problem.