Postovani doktore, vec skoro godinu dana muku mucim sa  Chlamidijom.Prepisivane su mi razlicite terapije prvo hemomicin i dovicin,  zatim Eritromicin, Ampicilin i Klaritromicin,visiren i dovicin i td.Nalaz  uradjen DIF metodom je stalno pozitivan, da napomenem da sam postovala  navedenu terapiju i nisam imala odnose.Medjutim sada imam decka i imali  smo odnose.Problem je u tome sto se i meni i njemu pojavio nakon  poslednjeg odnosa neizdrziv svrab i peckanje.Njemu je glavic crven,a  kozica otekla i preljustila se.Ja sam uradila Vag.Cerv. bris i nalaz  jeDMP:Epitelne celije, Gram poz.polimorfni bacili, retke Gram  poz.diplokoke, koke.Patogene bakterije nisu izolovane.Test na hlamidiju  njemu je -, a meni+.Recite mi molim vas sta da radim, kako da lecim  Chlamidiju, da li je moduce da se ona prenese i uz upotrebu  prezervativa,kao i da li se Trihomonas Vaginalis moze otkriti  Vag.Cerv.brisom ili je potreban poseban bris zato sto je moj partner pre  godinu dana od istog bio lecen.

    Odgovoreno: 20. 01. 2008.

    • Hlamidijialna infekcija ne daje takvu reakciju (kakvu ste imali Vi i decko) tako da se verovatno radi o preosetljivosti Vaseg decka na Vasu vaginalnu floru za koju nije konstatovano da je patoloska. Moj predlog je da neko vreme u buducnosti imate odnose sa prezervativom- na taj nacin se ni hlamidija a ni trihomonas ne mogu preneti (ako vec niste i to zaradili). Trihomonas se otkriva pregledom vaginalnog sekreta ( uocava se na sveze uzetom sekretu). Moj predlog za Vas oboje je sledeci : decko da uradi bris uretre, a vi grupu vaginalnog sekreta (obicnu) u cilju traganja za trihomonasom. Ukoliko ga izolujete leci se Orvagylom oba partnera 10 dana bez odnosa 2x1 tbl od 400 mg i Vi Vag. Orvagyl 10 dana. Sto se tice Hlamidije moram da priznam da je problem cest i ponekad tezak za resavanje. Moj savet je da lecenje pocnete unidozom Hemomicina 1g/24h a zatim da pokusate da nadjete rezervni antibiotik koji niste koristili a to je plivin Sumamed (pokazao se odlicnim) ili Runacom jer vidim da to niste koristili a radi se o potentnim i uspesnim antibioticima. Pokusajte da istovremeno sa oralnom terapijom upotrebljavate vaginalete sa eritromicinom (prave se). Ako ovo ne uspe probajte se Makropenom, ili Ketekom. Potrebno je da oba partnera koriste oralnu terapiju i bez odnosa..Lokalnu iritaciju penisa i vagine tretirajte kremom Mac-miror kompleks i ispiranjem tantum rosom.