Postovani doktore, imam 16 godina i josh nisam imao sexualni odnos.Pre 2-3  godine dok sam jos bio u osnovnoj skoli pojavile su mi se sitne bubulljice  na rubu glavica koje  niti svrbe niti bole, vec sam ih jednom primetio po citavom rubu(donjem  rubu glavica) i od tada se nisu promenile, molim vas reci te mi sasvim  realno da li je neophodno da posetim dermatologa!!! Molim vas odgovorite  mi na ovo pitanje u najkracem roku posto sam zaista zabrinut.  Unapred zahvalan na odgovoru...

    Odgovoreno: 29. 12. 2007.
    • Ukoliko nema znakova upale (crvenila, otoka, svraba i bola) nije potrebno da posetite dermatologa a ni urologa. Radi se lojnim zlezdama koje osim sto asociraju na kondilome i vizuelno odskacu od okoline predstavljaju potpuno fiziolosku tvorevinu koju ne tyrba dirati. Konsultovao sam urologa za svaki slucaj.