Poštovani doktore,
    Ja sam u šestoj nedelji trudnoće i imam problem sa zubom, lečim ga već dva meseca, ali me i dalje boli. Zanima me da li bi smela da ga vadim i da li mogu da koristim anesteziju? Pošto nisam znala da sam u drugom stanju tokom lečenja zuba pila sam i lekove: Amoksicilin i Ibuclin. Koliko oni mogu i da li uopšte mogu da naskode plodu? Takođe sam i snimala taj zub.
    Molim Vas odogovorite mi hitno, jer sam strašno zabrinuta. Ginekolog koji mi vodi trudnoću mi je rekao da nemam razloga za brigu, ali se ipak plašim.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Možete ga lečiti ili vaditi uz upotrebu lokalne anestezije bez adrenalina slobodno. Saglasan sam sa Vašim ginekologom - ako je plod vitalan, onda je i neoštećen, jer ste lekove uzimali u periodu sve ili ništa - zato Vam je dr to i rekao.