Poštovani,
    20.10.2008.g. rađena mi je kiretaža grlića i biopsija. Rezultati su sledeći: Cervicitis chronica condylomatosa Koilocytosis epithelii squamocellularii cervicis. Krv, sluz žlezdani elementi očuvane gradje. Nadjeni koilociti. Dobila sam uput za HPV. Lekar je rekao da imam i neke viruse.
    Molim Vas recite mi da li je nešto od ovog prenosivo i postoji li neki lek pošto nisam dobila nikakvu terapiju. Dobila sam da uradim bris na hlamidiju i još dve analize briseva. Može li hlamidija da izazove ovakve vrste poremećaja.
    Molim Vas da mi odgovorite.
    Zabrinuta.

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Promene koje imate posledica su HPV infekcije (humani papiloma virus- virus koji izaziva polne bradavice-kondilome i koji može da izazove rak grlića materice - odredjeni tipovi - zato ste upućeni na tipizaciju). HPV infekcija je polno prenosiva. Promene koje imate su blagog stepena i treba tretirati grlić nekom od ablativnih metoda (laser, dijatermokoagulacija ili radio talasi). Hlamidija nema veze sa ovim - ona je priča za sebe.