Poštovani,
    molim vas za pomoć. Ja sam Mara, imam 33 godine, i od skoro sam u vezi sa devojkom koja je mlađa od mene par godina. Ona ima koksaki virus, njeni problemi traju već par godina unazad, nedavno je radila nalaze na koksaki i ustanovljeno je da virus miruje i da su nalazi u granicama normale. Zanima me, da li ja mogu dobiti koksaki putem odnosa? Sledeća stvar koja me jako muči jeste, u zadnje vreme često puta slušam o bolestima u homo vezama, i ako smo i ona i ja jako uredne i vodimo računa o svojoj higijeni, mene jako zanima koje su to moguće bolesti koje možemo dobiti putem oralnog odnosa? Priznajem, jako malo znam o tome.
    Srdacno vas pozdravljam i želim sve najlepše!

    Odgovoreno: 22. 05. 2009.
    • Sve infekcije respiratornim virusima, kao i sve polno prenosive virusne i chlamydijalne infekcije možete isto preneti i putem oralnih odnosa. Takođe i sve protozoalne i bakterijske. Morate odraditi analize pre nego se u tako nešto upuštate.