Draga doktorka,
    recite mi kako je to moguće da doživim tri spontana sve je u redu do trećeg meseca pa onda spontani pre zadnjeg spontanog sam radila analize i briseve, ureplazma, mikroplazma, papa i sve je bilo u redu recite mi šta bi trebalo sada da odradim od analiza pre nego što pokušam ponovo
    Unapred zahvalna na brzom odgovoru hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje i brojni drugi uzroci koji mogu doesti do spontanih pobačaja, koje treba ispitati. Za početak krenite u pravcu ispitivanja naslednih ili stečenih (imunoloških) trombofilija ( poremećaja koagulacije koji su najčešće posledica nemanifestovanih, ponavljanih, neprepoznatnih ili neadekvatno lečenih infekcija disajnih puteva urokovanih beta-hemololitičnim streptotkokom). Ukoliko to nije razlog vaših ponavljanih pobačaja postoji i opcija alerije na leukocite partnera ili neadekvatnog odgovora ćelijskog imuniteta. Odradite najpre ovo prvo jer su ostale analiza podosta skupe i rade se uglavnom samo na vma. Kada odradite ove prve nalaze pošaljite novu porukum da vas usmerim dalje.
      Srdačno