1. Tumačenje ginekološkog nalaza

    Pitanje broj: #160635

    Molim Vas za tumačenje izveštaja:

    Nalaz: Adekvatna celularnost. Zadovoljavajući za citološku analizu. Razmaz egzocerviksa sastoji se od superficijalnih i intermedijarnih skvamoznih epitelnih ćelija bez atipije bez prisustva ćelija dubljih slojeva. Prisutni polinukleari u malom broju. Prisutne clue ćelije i debris od kokobacila. Razmaz endocerviksa pored superficijalnih skvamoznih ćelija bez atipije sadrži komponente transformacione zone, LUS ćelije i polimorfonukleare. PAPA - II Bethesda: NILM VS - b.vaginoza.

    Nakon toga rađena je kolposkopija i nalaz je sledeći: Cirkularno prostrani mozaik sa propagacijom na zadnji svod vagine sch neg. Nalaz na vulvi uredan.

    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 16. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #160635

    • Na Papa testu je pokazalo da imam minimalan broj neutrofila. Šta to znači?

    • Poštovani, možete li mi protumačiti nalaz: Papa II NILM po Bethesda klasifikaciji Bakterije, neutrofili, retke intermedijarne i superfecijalne plocaste ćelije?

    • Dyspasia epithelli squamosi uteri, low grade Cin I. Cervicitis acuta gradus maioris Hyperkeratosis, papilomatosis acantosis et koilcytosys epitelli squamosi cerviks uteri.

    • Poštovani, dobro veče. Molim Vas ako možete da mi protumačiti kolposkopski nalaz. Unapred hvala.

    • Dobar dan,

      Dobila sam nalaz papa testa, molila bih vas ako mozete da protumacite, vrlo sam zabrinuta: U razmazu prisutne brojne superficijalne intermedijerne i malobrojne parabazalne skvamozne celije bez atipija uz rijetke metaplasticne skvamozne celija-u pozadini izrazen granuocitni infiltrat. NILM Beth. Class. Kada je u pitanju stepen cistoce, pecat je na broju 3. Hvala unaprijed na odgovoru.

    • Dali mizete da ni protumacite ove rezultate sa kolposkopije ? Citoliski nalaz: PaII/NILM, INFLAMACIJA

    • Da li mozete da mi protumacite rezultate?citoloski nalaz Kvalitet brisa:zadovoljavajuc Vag.flora:bakterije Standardni pap test bethesda klasifikacija Nalaz:normalne plocaste celije Zakljucak:papanikolau 2grupa -benigne reaktivne i reparatorne promene VS II Betezda nilm

    • Potrebno mi je tumačenje papa testa PA2 NILM dosta bakterija inflamatornog tipa,retke ćelije sa uvećanim jedrima

    • Dragana Lalatovic 29. 10. 2021.

      Postovanje... Da li mozete da mi rastumacite nalaz papa testa? "U razmazu prisutne superficijalne,rijetke intermedijerne skvamozne celije bez atipija-u pozadini obilna sluz." Hvala.

    • Molim za tumacenje analize. Uterus u RVF-u promera 6,79cm×4,31cm×5,49cm homogenog miometrijuma. Endometrijum debljine 0,66cm. Kavum prazan. Desni ovarijum velicine 3,93cm×2,46cm sacaste gradje sa periovarijalnim folikulom promera 2,05cm×1,63cm. Levi ovarijum postavljen ispod uterusa, velicine3,61cm×2,48. Hvala

    • Da li mozete da mi protumacite rezultate?citoloski nalaz Kvalitet brisa:zadovoljavajuc Vag.flora:bakterije Standardni pap test bethesda klasifikacija Nalaz:normalne plocaste celije Zakljucak:papanikolau 2grupa -benigne reaktivne i reparatorne promene VS II Betezda nilm

    • Poštovani, da li možete da mi protumačite nalaz ginekologa? Nalaz: Oko PVU skvamozan, Sh jod/neg/ Pstali epitel skvamozan, Sh jod/poz. Unapred hvala! Pozdrav.

    • Poštovani, Da li možete da mi protumačite ove rezultate? MIKROSKOPSKI NALAZ: na oba vidna polja citološki bojena poPapanicolau vide se u podjednakom broju superficijalne iintermedijalne elije,poligonalnog oblika, jasnih eliskihgranica,ruži aste i plavi aste citoplazme,sitnih okruglih jedara i očuvanog jedarno-plazmatskog odnosa sa malo sluzi i retkim neutrfilnim granulocitima

      Hvala

    • Potrebno mi je tumacenje rezulatat Portio vaginalis uteri okrugao Corporis uteri pokretan RVF Parametrija neosetljiva Oko PVU polje REE zatvorenog tipa Sh jod/neg/ ostali epitel Sh jod /poz/

      Uterus u RVF-u, 86.2 x 77.1 x 66.9 mm D. O 31 x 18,7 mm sa folikulima do 3mm LO 34,2 x 19,7.. Sa folikulima do 4mm C.Douglasi: nema slobodne tecnosti

    • Da li možete da mi protumačite ove rezultate? Radila sam kolposkopiju zbog HPV-virusa, i nema nikakvih pokazatelja, pa su mi rekli da uradim i Papa test da bih bila sigurna da nemam HPV. Sad me zanima da li ga imam ili ne?

    • Postovani, molim vas da mi procitate izvestaj nalaza bris cerviksa. Patogene bakterije nisu izolovane. Izolovane su gljive roda Candida u masi. Direktan preparat: ćelijski deritrus, retki gram + bacili, blatospore, pseudohife. Inace sam 33 nedelja trudnoce.