Postovani dr. Todorovicu, molim vas za savjet. Imam 31g. Tri porodjaja (prirodna) , redovne menstruacije (u zadnjih 6g. Veoma oskudne pogotovo od pruje 5g. Kada mi je radjeno spaljivanje grlica zbog ranice) traju pola dana -dan pa po dva dana nemam onda mi opet procuri koja kap i to je sve. Vec 9g. Sse lijecim od: cista dg. Policisticni jajnici koji su se smirili od zadnjeg porodjaja, ali stalno imam neke bakterije naizmenicno cas je enterokokus, cas stafolokoke, eserihija. . . Nikako da ih se rjesim. Uz to konstantno imam ranicu na grlicu koju ni spaljivanje nije maklo. Biopsija i papa su sa dg. Cervicitis chronica. Mozda je vazno i da napomenem da sam prije 9g. Imal op. Sa dg. Ruptura cystae haemorrhagicaee ovarii l. Sin. Haemorrhagio intraabdominalis. Adhaesiones multiplices. Moj gin mi predlaze konizaciju a meni bi puno znacilo vase misljenje. Jos da napomenem da je test na hlamidiju neg. Veliki pozzz

    Odgovoreno: 26. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Ponovite papa bris i to exo i endocervikalni i ukoliko je druga grupa, nema potrebe za konizacijom, uradite briseve na mikoplazmu i ureaplazmu te pcr na papiloma viruse,. Možda da promenite i orsinaciju,. Dugo se lećite neuspešno.