Postovani dr, kako pravilno da izracunam trajanje menstr. Ciklusa. Da li se racuna od prvog dana pocetka krvarenja ili poslednjeg dana, pa do pocetka novog. Ako racunam od moje poslednje menst. Do sledece dobijam na 22, ili 25 dana i traje 4-5 dana. Progesteron je bio nizak, pa mi je lekar prepisao dyphaston 10mg 2x1 od 11-25 dana ciklusa, (imam poteskoce da zatrudnim, i uz ovu terap, bi lakse ostala trudna) . Da li je ovo uredan ciklus ili ja nisam dobro izracunala, plasim se nezeljenih dejstava i trombova jer sam citala da mnogi sa tim imaju poteskoce. Hvala mnogo.

    Odgovoreno: 22. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Referentni dan menstrualnog cilklusa je prvi dan krvavljenja i sve se računa od njega,. Poslušajte vašeg ginekologa i odnose imajte od 11 do 16 dana računajući od prvog dana menstruacije i postoji velika mogućnost da veoma brzo ostanete trudni